PARTY GROMADI PARTY GROMADI #3 | Page 4

День

сірника

2 березня

Автор: Анастасія Шапоренко

Вогонь – це джерело життя й водночас руйнівна сила. З лісу можна зробити сотні сірників, а за допомогою одного сірника можна знищити ліс. 2 березня – це Міжнародний день сірника, як символу початку та кінця.

У 1805 році, французький хімік Шапсель створив перший самозапальний сірник. Дерев'яна паличка з головкою з суміші сірки, бертолетової солі з додаванням кіноварі (фарбувала в червоний колір) коштувала неймовірно дорого.

Перша мануфактура по виробництву таких сірників була зареєстрована у Відні в 1813 році.

В Україні ж ми пам’ятаємо сірники з малюнком козака на коробці Рівненського сірникового заводу. Але виробництво було зачинене залишивши в державі лише одне підприємство – ООО «Градієнт-Плюс» у місті Дніпро. Під час сірникового дефіциту в 1991 році почалася його історія. Нам пощастило мати розмову з одним із працівників «Градієнт-Плюс» Дмитром Кириченко.

- Як давно Ви працюєте на цьому підприємстві?

- Працюю в ООО «Градієнт-Плюс» з 2013 року в якості дизайнера сувенірних та рекламних сірників. У нас доволі цікавий формат, адже ми маємо сірники сигарні, вітряні, камінні, з фотографіями замовників… Я намагаюся повністю відтворити ідею, з якою приходить до нас людина, а її мета буває, повірте мені, дуже різна.

- Яка була найцікавіша ідея замовника на Вашу думку?

- Не можу сказати, що ідея була найцікавіша, проте вона була точно незвичайна!

Парубок замовив сірники з фотографією дівчини. Спершу я думав, що це його кохана, потім з розповіді зрозумів, що все ж таки кохана, проте колишня. Поцікавився навіщо йому коробка з сірниками з фотографією колишньої. Як виявилося, хлопець настільки переймався розтаванням, що вирішив так знімати стрес! Дивився на фотографію та спалював сірник відпускаючи погані емоції. Я хотів йому порадити надрукувати її фото на добрій пляшці коньяку чи віскі, але вчасно стримався.

unsplash