День
Кузі
Ви ніколи не замислювалися куди зникають шкарпетки? Зазвичай, це проблема хлопців та чоловіків, які господарюють у будинку чи квартирі самі. Зникнення речей це не містика, не портал, не Нарнія у вашій шафі, а витівки Вашого давнього сусіда.
1
А Ви навіть не підозрюєте, що у Вашій оселі живе 300-річний Домовик, який, до речі, має різний вигляд! Іноді це старий дід з сивиною на скронях, іноді молодиця, іноді, можливо, накачаний спортсмен. Проте всі домовики мають зріст не більше 30 сантиметрів. І всіх потрібно смачно годувати. Ці духи-охоронці оселі взимку впадають у сплячку, а 10 лютого прокидаються й вимагають їжу. Не дивуйтеся звідкіля звуки торохкотіння посуду на кухні серед ночі – саме там живе ваш Кузя.
Слов’яни називали Домовика Кудесом і вірили, що він охороняє будинок від злих людей, пильнує
малечу, нагадує про важливі справи та будить зранку, захищає від сварок та розбитих глечиків. Проте це не заважає духу ховати ваші шкарпетки, якщо він залишилися голодними. Ці «кузі» мають дуже цікаву логіку: якщо Ви не втручаєтеся та не прибираєте скоєний ними безлад, вони вважають Вас нечепурами, збирають валізи й тікають з дому. Проте бувають інші випадки, коли домовики обурюються – це несправедливість та сварки.
Щоб вгодити цьому маленькому духу й не провокувати його на викрадення речей – слід приготувати їжу, яку Домовик любить. На ранок зваріть кашу, але не звичайну вівсянку на воді, а гречану чи пшеничну на свіжому молоці. Додайте туди горіхи, мед, варення, сухофрукти й Кузя буде в захваті. Луснути від задоволення Домовик може від смачного пирога з ягодами, сиром чи
ХТО ТАКИЙ?
ЗВІДКИ ВЗЯВСЯ?
ЧИМ ЧАСТУВАТИ?
10 ЛЮТОГО
ДЕНЬ ЧАСТУВАННЯ