Okulöncesi Günlük Plan Örneği günlük plan | Page 39
Kazanım 14: Sanat eserlerinin değerini fark eder.
Göstergeleri: Sanat eserlerinde gördüklerini ve işittiklerini söyler. Sanat eserleri ile ilgili duygularını açıklar. Sanat
eserlerinin korunmasına özen gösterir.
Kazanım 15: Kendine güvenir.
Göstergeleri: Kendine ait beğendiği ve beğenmediği özelliklerini söyler. Grup önünde kendini ifade eder. Gerektiği
durumlarda farklı görüşlerini söyler. Gerektiğinde liderliği üstlenir.
ÖZBAKIM BECERİLERİ
Kazanım 5: Dinlenmenin önemini açıklar.
Göstergeleri: Kendisi için dinlendirici olan etkinliklerin neler olduğunu söyler. Dinlendirici etkinliklere katılır.
Dinlenmediğinde ortaya çıkabilecek sonuçları söyler.
Öğrenme Süreci:
- Öğretmen çocuklara “çevremizde gri renkte ne gibi eşyalar yada varlıklar neler olabilir” sorar. İpucu verir.
“Örneğin fare, yunus, kurşun kalem… başka neler olabilir? diye sorar. Ardından “Sınıfımızda gri renkte neler
var?” diye sorar. Çocuklardan gri renkte eşyaları bulmalarını ister.
- Sorulan sorular, alınan cevaplar sonrasında 7. Kitap sayfa 22 öğretmen rehberliğinde uygulanır.
- Ardından “Yaramaz Farecik” adlı şarkı öğretmen rehberliğinde tekrar edilir.
Yaramaz Farecik
Bizim mutfakta bir yuvası var
Bizim mutfakta bir yuvası var
Ben bilemem ki kaç yavrusu var
Ben bilemem ki kaç yavrusu var
Her şeyi kemirdi her şeyi dağıttı
Her şeyi kemirdi her şeyi dağıttı
Annemi babamı çıldırttı.
Annemi babamı çıldırttı.
Farecik farecik döktün saçtın farecik
Farecik farecik çok yaramazsın farecik
Farecik farecik döktün saçt