OBIEKTY_3_2022 (clone) | Page 3

Drodzy Czytelnicy ,

Zejście z ekologicznej ścieżki w nieruchomościach komercyjnych wydaje się już praktycznie niemożliwe . Odwilż postpandemiczna z pierwszej połowy roku to czas rozważań na temat ESG , o którym mówi się praktycznie podczas każdej konferencji czy spotkania branżowego . i czy nie zostaną one potraktowane jak przejściowa moda ? Wydaje się jednak , że zmiany cen energii oraz problem z dostępnością do finansowania wymusi zmianę podejścia przez deweloperów , a za nimi nieodwołalnie podąży cały rynek .
Ekologia i zielone źródła energii na stałe wpisały się już w postępowania dużych korporacji , które coraz częściej deklarują okres , w którym chcą osiągnąć poziom 0 w carbon footprint dla swoich organizacji .
Upowszechnienie się wiedzy na temat roli , jaką odgrywa wpływ gazów cieplarnianych na planetę oraz właściwie zrozumienie źródeł emisji CO 2 w kontekście własnej organizacji plus nowe prawodawstwo unijne sprawiają , iż ten temat ekologii stanie się stałym wyzwaniem dla całej branży nieruchomości na lata .
Zastanawia mnie tylko , jak długo uda się utrzymać uwagę branży na zagadnieniach eko
W tym wydaniu uwagę poświęcamy zatem w głównej mierze wpływowi ekologii na funkcjonowanie obiektów i biznesu , patrząc przez pryzmat realnych działań , jakie już teraz można wdrażać w swoim portfelu . Z kolei w dodatku specjalnym zamieszczamy wybór materiałów związanych z obszarem produkcyjnym .
Życzymy miłej lektury oraz spokojnego okresu wakacyjnego !
Do zobaczenia już w sierpniu .
Krzysztof Kogut Redaktor naczelny magazyn „ Obiekty ”
Krzysztof Kogut
Sebastian Pierzgalski
Bartłomiej Jęchorek
Angelika Majkut
REDAKTOR NACZELNY
PARTNER RELACJE BIZNESOWE
PARTNER ROZWOJ BIZNESU
REDAKTOR PROWADZĄCA MAGAZYNU „ OBIEKTY ”
KK
SP
BJ
AM