NWP_Jul_25_Carlobolaget | Page 3

Sjekker ikke regler for håndbagasje
Raske spørsmål til
Fredrik Svensson, Carlobolaget
Feilvurderer været

4

Sjekker ikke regler for håndbagasje

Beholdere med flytende væsker / kremer over 100 ml blir kastet i sikkerhetskontrollen. Tips: Bruk beholdere på maks 100 ml. Det er tillatt å ha med flere beholdere så lenge de får plass i en gjennomsiktig og gjenlukkbar plastpose.

SJU

Raske spørsmål til

Fredrik Svensson, Carlobolaget

Carlobolaget er nå en del av Sajaco Nordic – hva er fordelene? – Vi kan tilby et mye bredere produktsortiment. Flere materialer, ulik design og ulike prisklasser. At det er Nordens største veskegrossist har også sine fordeler når det gjelder lagerkapasitet og tilgjengelighet. I tillegg har Sajaco Nordic egne butikker hvor de kan føle på markedet – hva som fungerer bra eller mindre bra.
Hvilke positive effekter får samarbeidet for deres samarbeidspartnere? – Vi kan sikre hele verdikjeden for våre samarbeidspartnere, fra leverandører til kvalitets- og bærekraftsarbeid.
Hva er det mest spennende i sortimentet deres akkurat nå? – Hele outdoor-segmentet vokser kraftig. Vårt bidrag der er den nye serien Explorer, som ser veldig spennende ut. I tillegg lanserer vi et helt nytt sortiment for“ under seated” – vesker du kan ta med deg inn i kabinen.
Hvilke nyheter bør man ikke gå glipp av? – Det er mye man ikke bør gå glipp av. North Pioneer og serien Explorer er bare noen eksempler.
Hvilke trender ser du komme innen veskebransjen? – Jeg har en sterk følelse av at trenden“ pakke smart” bare så vidt har begynt. Her kommer det til å skje mye spennende de neste årene. Folk elsker funksjonelle produkter.

5

Feilvurderer været

Tror at land på sørligere breddegrader alltid er varme, tørre og behagelige. Tips: Sjekk alltid værmeldingen og hvordan den ser ut fremover. Uansett, pakk med minst én genser, en regnjakke og et par langbukser.
Hvilke vesker bruker du selv når du er ute og reiser? – Jeg foretrekker en myk koffert, det er bra med alle ytterlommene så man lett får tak i lader og lignende.
Hva er den vanligste feilen du gjør når du pakker? – Det er at man pakker for mye.