14 Vereniging
• NVM MAGAZINE
kwaliteitsdenken Ook al bestaat een vereniging uit verschillende bloedgroepen, je hebt volgens Brussel wel één belang.“ Wat daarbij heel belangrijk is, en dat gebeurt gelukkig al bij NVM, is dat je vanuit de kwaliteit denkt. Dat maakt je onderscheidend en moet je dan ook waarborgen. Ik geloof echt dat het noodzakelijk is dat je niet de grootste moet willen zijn maar juist de beste. Dat je ergens voor staat. Dat moet je goed uitbouwen en goed verankeren binnen de markt.”
verbinding Daarnaast ziet Brussel zichzelf ook als een verbinder.“ Dat is zeker van belang wanneer je te maken hebt met verschillende ideeën en meningen. Een vereniging betekent voor mij altijd‘ van, voor en door de leden’ en dat probeer ik te bewaken en te begrijpen, dus ga ik met veel leden in gesprek. Veel kennismaken en ophalen wat er leeft en speelt onder de leden. Maar ook in het stakeholdersveld dat ontzettend breed is. En proberen daar als voorzitter ook verbindend in te zijn. Want dat is zeker nodig als je kijkt naar alle ontwikkelingen die op NVM afkomen. Van wat ik er tot nu toe van gezien heb, is dat we goed moeten begrijpen waarom we doen wat we doen en welke bewegingen we maken. Daar moet je tijd in investeren.” toekomstgericht Naast een verenigingsdeel, is er de NVM Holding met haar deelnemingen. Brussel:“ Door onder andere digitalisering verandert het vak van de makelaar. Dat is ook de reden waarom de Holding en haar deelnemingen er zijn. Die verandering van het makelaars- en taxateursvak kan als angstig of bedreigend voelen maar het is ook onvermijdelijk. We zullen samen goed moeten kijken hoe we met die veranderingen moeten omgaan en hoe NVM hierop is ingericht. Daar zal ik binnen mijn rol als voorzitter ook een positieve en constructieve rol in gaan spelen. Ik denk ook dat NVM redelijk uniek is met de structuur van een vereniging én een Holding met deelnemingen. Daarmee kun je het vak echt een impuls geven voor de toekomst.”
ledenbelang Uiteindelijk doe je het voor je leden, benadrukt Brussel.“ Ledenbelang is het goed kunnen aanvoelen en begrijpen waar de sector behoefte aan heeft en tegelijkertijd ook durven uitleggen waarom je keuzes maakt. Want die kunnen niet voor elk lid hetzelfde zijn maar je probeert wel een gezamenlijk belang te vinden om de sector verder te ontwikkelen. Dat doet NVM al door verder te kijken en onderzoek te doen: hoe zien de makelaar en taxateur van de toekomst eruit?” Brussel vindt het verder belangrijk dat je andere antwoorden moet vinden op de ontwikkelingen die plaatsvinden.“ Velen hebben graag dat het blijft zoals het is, maar dat is nu eenmaal niet zo.”
verenigen Brussel vervolgt:“ Ik zit hier nu natuurlijk pas net, terwijl de vereniging een geschiedenis van 125 jaar kent. Dat is met ups en downs gegaan, met emotie, met wrijving maar dat is verenigen. En verenigen is een werkwoord: je moet er met elkaar aan werken. We zullen dus rekening moeten houden met die emoties maar we zullen ook verder moeten.” •