• Forsyningskjede Norwex Foundation
Figur 2 Selskapsstruktur
Norwex Holding AS eier alle Norwex-selskapene. Norwex Malta er konsernets hovedkontor og er ansvarlig for å kjøpe inn varer fra leverandører og selge disse varene til alle Norwex ' salgsavdelinger over hele verden. Norwex Norge importerer varer fra Norwex Malta, som igjen har kjøpt dem fra globale leverandører. Norwex Norge produserer ikke varer selv og opererer utelukkende som et salgs- og markedsføringsselskap, med administrative støttefunksjoner.
« The Norwex ® Foundation for a Brighter Future » er vårt veldedighetsprogram, og kobler sammen Norwex-ansatte og konsulenter fra hele verden for å gi dem mulighet til å gjøre en positiv forskjell der de bor. Ved å stå sammen skaper vi en lysere fremtid for våre lokalsamfunn, miljøet og fremtidige generasjoner – gjennom innsatsen til menneskene og organisasjonene vi støtter.
Siden veldedighetsprogrammet vårt ble startet i 2013 har donasjonene oversteget 2,5 millioner dollar og hatt en positiv innvirkning på tusenvis av mennesker gjennom hundrevis av organisasjoner over hele verden. I tillegg til pengegaver donerer vi også Norwex-produkter til mennesker i nød etter naturkatastrofer( brann, flom, orkan, tornado) for å hjelpe til med gjenoppbygging, samt overskuddsprodukter til veldedige organisasjoner i nød.
6