NLG - Teremtés | Page 6

A mítoszok

valóságalapja

Nárciszbaba

D. Kriszti

Az a véleményem, hogy ezek nem ostobaságok. Hiszen ezeket találták évszázadokig elfogadottnak. Ezek adtak az embereknek támpontot, ezeket cáfolták meg.

Nélkülük mai képünk sem alakult volna ki. Bár már ezekben is megtalálható a tudományos megközelítés. A bibliai teremtés sorrendje is logikus számomra, hiszen a vízi élőlények után következtek a szárazföldiek, a mai képünk szerint pedig ugyanez volt a sorrend, hiszen a vízi élőlényekből fejlődtek ki a szárazföldiek. A kínai teremtésnek is van viszonylag tudományos megközelítése, hiszen az ég távolodik, a föld pedig vastagodik. A görög mitológia szerint Gaia a föld létrehozta a hegyeket, a ligeteket, a dombokat és völgyeket. Ezt most annak tudjuk be, hogy a Föld kéreglemezei folyamatosan mozognak, és amikor egymásba ütköznek, kialakulnak a hegyek, völgyek, tengerek. A finn teremtéstörténet szerintem azért valóságszerű, hiszen itt Kave maga szülte meg az első férfit, kit előtte hasában hordott.

Ezen okok miatt szerintem nem ostobaságok vannak bennük, hanem nehezen érthető, de valóságos vonások.

Az ókori mítoszok igazak lehetnek ha kicsit atnézünk a dolgokon vagy teljesen hülyeség az egész? Ma erre is választ keresünk és reméljük találunk is.

Amikor arról beszélünk, hogy Isten homokból teremtett embert, vagy egy vízi kígyón fekvő ember köldökéből kinőtt egy lótusz és abból egy ember: kicsit hihetetlennek tűnnek a dolgok nem igaz?

Aztán ha arra gondolunk, hogy ezek csak jelképes ábrázolások mindjárt más a helyzet, hogy ezek csak elvont hasonlatok a mindennapi dolgokra. Hogy például a lótusz a termékenységet ábrázolja, a homokból teremtés pedig annak a hasonlata, hogy a csecsemő is szinte a semmiből lesz, ahogy növekszik a magzat és szervei lesznek, végtagjai, mindössze két darab sejtből . De persze ez csak saját vélemény, mindenki azt gondol amit akar. Minden esetre én úgy vagyok ezekkel, hogy nem hiszem, hogy légből kapott baromság lenne. És lehet, hogy a végén kiderül, hogy tudományos alapjuk van. Lehet, hogy az ókori emberek sokkal okosabbak voltak, mint mi, csak elveszett a civilizációjuk vagy leigázták őket és még mindig feltáratlan könyvtáraik vannak valahol messze a föld alatt és egyszer, ha megtaláljuk sokkal okosabbak leszünk és megkapjuk azt a tudást ami nekik volt.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cima_da_Conegliano,_God_the_Father.jpg