Pēc konferences 1 . sēdes un savu referātu prezentācijas pie V . Vernadska Ukrainas Nacionālās bibliotēkas ieejas durvīm . No kreisās : Daina Gavare un Ilga Mantiniece
LU Bibliotēkas direktore Iveta Gudakovska ( no labās ) pēc apbalvojuma saņemšanas M . Dragomanova Nacionālās pedagoģiskās universitātes bibliotēkā un Tatjana Poltaveca tika nolasīti divi referāti . Par LU Bibliotēkas krājumā esošajām kultūras vērtībām – Kurzemes literatūras un mākslas biedrības rakstu krājumiem , gadagrāmatām , pārskatiem un dažāda satura lasāmgrāmatām 19 ./ 20 . gadsimta mijā – stāstīja un tās prezentēja Daina Gavare referātā “ Историческая коллекция Библиотеки Лат вий ского университета как часть культурного на сле дия : иссле дование , доступность , значение ”. Ilga Mantiniece savukārt lasīja referātu un iepazīstināja ar LU Rakstiem kā Latvijas Universitātes intelektuālā snieguma manifestāciju , tas bija vienīgais konferences referāts angļu valodā : “ Acta Universitatis Latviensis ’ – a manifestation of the intellectual performance of the University of Latvia ”.
LU Bibliotēkas eksperte Vēsma Klūga 2 . sekcijas sēdē , kura bija veltīta biogrāfijas , biobibliogrāfijas un biogrāfistikas jautājumiem , klātesošos iepazīstināja ar referātu un prezentāciju par ievērojamu personību ierakstiem un autogrāfiem 20 . gadsimta kolekcijas grāmatās , kas atrodas LU Bibliotēkas krājumā : “ Записи и автографы выдающихся личностей , как культурно-историческое наследие ”. Pēc referāta nolasīšanas bija patīkami saņemt jautājumus . Kolēģi no Ukrainas un Baltkrievijas interesējās , vai un kā lietotāji var uzzināt par grāmatās esošajiem ierakstiem un autogrāfiem , bet kolēģe Marina Mirošņičenko no Kijevas Politehniskā institūta Zinātniski tehniskās bibliotēkas ( Науково-технічна бiблiотека ім . Г . І . Денисенка Національного технічного університету України “ Київський політехнічний інститут ”) vēlējās uzzināt par pieredzi šo materiālu popularizēšanā studentiem . Tādējādi tika nodibināts kontakts tālākai sarakstei e-pastā . Pēc sēdes apmeklējām M . Dragomanova Nacionālās pedagoģiskās universitātes Zinātnisko bibliotēku ( Наукова бібліотека НПУ імені М . П . Драгоманова ) – LU Bibliotēkas sadarbības partneri kopš 2013 . gada . Kolēģi Komplektēšanas un Kataloģizācijas nodaļā pastāstīja
par krājuma papildināšanas veidiem un krājuma apstrādi , ar lasītavas un abonementa darbiniekiem veidojās draudzīgs dialogs par lietotāju apkalpošanu .
Pēc Ukrainas Akadēmisko bibliotēku asociācijas uzaicinājuma LU Bibliotēkas direktore Iveta Gudakovska universitāšu bibliotēku direktoriem vadīja meistarklasi “ Services for Scientific Content and its Creation – the Roles of Academic Libraries ”.
M . Dragomanova Nacionālās pedagoģiskās universitātes bibliotēkas apmeklējuma laikā negaidīts pārsteigums bija apbalvojuma “ Par izcilu ieguldījumu Eiropas vienotības idejas izplatīšanā ” pasniegšana LU Bibliotēkas direktorei Dr . paed . Ivetai Gudakovskai . Latvijas delegācijas pārstāvji šajās konferences dienās saņēma individuālus sertifikātus par līdzdalību pasākumos starpbibliotēku sakaru atbalstam izglītībā un zinātnē – “ Сертифікат засвідчує участь у заходах бібліотечної спільноти України – “ Міжбібліотечні комунікації заради підтримки освіти і науки . Бібліотеки університетів ””, tos izsniedza M . Dragomanova Nacionālās pedagoģiskās universitātes Zinātniskā bibliotēka .
Dienas otrajā pusē apmeklējām V . Vernadska Ukrainas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkas kolekciju un vēsturisko kolekciju nodaļu ( Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій ), iepazinām krātuves telpas un vērtīgākos eksponātus , aplūkojām izstādes , uzklausījām izsmeļošu un plašu stāstījumu .
Bija iespēja redzēt vislielākos dārgumus – 3 . gs . p . m ē . ( vairāk nekā 23 gadsimtus vecu ) aprakstītu māla plāksnīti ar izcili saglabājušos formu un salasāmām rakstu zīmēm . Tika demonstrēti nozīmīgi 13 . gs . slāvu un grieķu rokraksti , ar roku rakstīti teksti uz palmu lapām ( pergamenta priekštecēm ), 17 . gs . rakstīti reliģiski teksti , armēņu rokraksti ar ilustrācijām , rotātām ar zeltu , 13 . gs . evaņģēlijs ar restaurētām miniatūrām . Unikāla sajūta bija , pieskaroties 1556 .– 1562 . gadā rokrakstā tapušam evaņģēlijam , uz kura turot roku
Nr . 12 11