MOA Julemagasin_2023_277x210_EMAG | Page 38

AMFI MOA | INTERVJU ANSATTE
Linda Kristin Skarbøvik
Butikksjef Christiania Belysning
JULEGAVETIPS Jeg er butikkleder i en belysningsbutikk og da må jeg si en god leselampe . AJ gulvlampe er et designikon fra Louis Poulsen , formgitt av Arne Jacobsen i 1957 . Eller Birdy fra Northern , et norsk designikon fra 50-tallet , som er en tidløs klassiker . En god bok og en kopp kaffe passer perfekt til leselampen . Jeg er også veldig glad i å kjøpe gavekort på senteret eller til en kinoopplevelse . Det er en sikker vinner !
MIN FAVORITTJULEFILM Min favorittjulefilm de siste årene har vært The Polar Express . Mye på grunn av den fantastiske musikken i filmen , men også den fine feelgood-stemningen filmen gir , med mange gode budskap .
DET BESTE MED JULEN Det er få ting som slår det å hjelpe en kunde med høye skuldre å finne den siste julegaven , eller det siste som må på plass før julebordet skal dekkes . Det å sende en fornøyd kunde ut døra , på vei hjem for å feire jul gir den beste følelsen . Det beste er også å tilbringe tid sammen med mine alle nærmeste , den gode stemningen og forventingen hos barna . Jeg spiller i Ørskog Brass , og hver jul holder vi en fantastisk julekonsert i Ørskog Kirke . DA er det jul !
Det er få ting som slår det å hjelpe en kunde med høye skuldre å finne den siste julegaven
Linda Kristin Skarbøvik / Christiania Belysning
Bernardo Cruz
Daglig leder Vitusapotek nord
JULEGAVETIPS Vi har mange fine julegaver i Vitusapotek , mine favoritter i år er : Trøfler med chili : sjokoladen gir en rik , kremaktig og søt smak , mens chilien tilfører et hint av varme og krydder som balanserer den søte smaken . Duntøfler fra Tuftewear : komfortable og varme , spesielt på kalde vinterdager . De er praktiske og samtidig koselige . Toalettmappe til herre i svart skinnimitasjon : en elegant , stilfull og funksjonell julegave som mange vil sette pris på .
MIN FAVORITTJULEFILM Alene hjemme er en film som har blitt et av mine barndomsminner . Hver gang jeg ser den , minner den meg om min egen barndom og julefeiringer med familien .
DET BESTE MED JULEN For meg handler julen mest om verdien av familie og tradisjon . Jeg feirer julen med en fin blanding av mine portugisiske røtter og norske tradisjoner , spesielt når det gjelder mat . Klippfisk fra Norge , som er elsket av alle portugisere , blir en viktig del av feiringen , men ingen jul er komplett uten pinnekjøtt på bordet . Det å kunne dele disse smakfulle tradisjonene med mine nærmeste er det som virkelig gjør juletiden spesiell for meg .
38