Min Drift & Vedlikehold 6/2024 | Page 55

Ny Emerson Flushing Ring

TESCOM AGI Flushing Ring fra Emerson med modulær montering for bruk ved skylling . Ved å gi en fullstendig og modulær ventilmontering med et enkelt delenummer effektiviserer skylleringen i AGI BR-serien bestilling og legger til rette for enkel bestilling på nytt med bestemte testkrav fra kunder . Både de tradisjonelle ringene i BRS « sandwich » - og BRW « wafer » -stil er tilgjengelig , samt BR7-designet i « integrert deksel », som omfatter lufting / skylling i selve flensringen .
De fleste skylleringene selges som separate komponenter og monteres i felten . Dette innebærer ofte sveising på stedet og krav for ikke-ødeleggende utprøving ( NDE ), som trykktesting , positiv materialidentifikasjon ( PMI ), fargestoffimpregnering og radiografi . Til sammenligning har AGIskylleringen ventilmontering , sveising , maling og testing i én omfattende og kompakt pakke .
« Bestilling og installasjon av skylleringer som separate komponenter krever mye arbeid og fører ofte til ytterligere kostnader og lange ledetider for levering av produktet », sier Md Wasfi , markedsføringssjef for produkter i Emerson . « Hele prosessen må også gjentas ved bestilling på nytt . Med den nye AGI-skylleringen fra TESCOM kan kunder bestille en fullstendig og modulær ventilmontering under en og samme enhet , noe som forenkler prosessen i tillegg til å senke installasjonskostnadene på stedet .» AGI-skylleringen dekker sertifiseringskrav for rør og instrumenter i henhold til ASME B16.34-standarden og er ideell for installasjon i prosesser som krever skylling av restmateriale i forkant av membrantetninger , som destillasjonstårn , hydrobehandlere , kokstårn , reaktorer og skillestykker .
55