� PRESSEMELDINGER
AEON er bygget for å utføre et bredt spekter av oppgaver – fra å plukke ut spesifikke objekter og skanne industrielle komponenter for inspeksjon til å lage digitale tvillinger gjennom virkelighetsfangst og teleoperasjon – alt ved å utnytte en komplett opplæringstilnærming. Med en unik batteribyttemekanisme trenger ikke AEON å lades opp for å fortsette å fungere. – Med AEON fremmer vi fysisk KI for å takle reelle driftsutfordringer. Vi bygger bro mellom banebrytende teknologi og praktiske industribehov, sa Arnaud Robert, president i Hexagons robotikkdivisjon.
Bredt industrielt samarbeid Hexagons robotikkdivisjon samarbeider med Schaeffler og Pilatus for å teste AEON på tvers av manipulering, maskinbetjening, deleinspeksjon og bruksområder for realitetsregistrering. – I tråd med vår lange historie med innovasjon og vår alltid streben etter fortreffelighet, er vi glade for å samarbeide med Hexagons robotavdeling for å utforske humanoide løsninger i våre fabrikker, sa Roman Emmenegger, VP Manufacturing, Pilatus. – I møte med dagens utfordringer innen produksjon i Sveits, tror vi at
AEON bidra til å opprettholde vår konkurranseevne i tøffere globale markeder. Den unike bevegelsen, sensorene og den innebygde intelligensen gir smidighet og allsidighet, og åpner for en rekke muligheter for å drive automatisering og digitalisering i vår daglige drift. – Ved å utnytte banebrytende teknologier som humanoide roboter, baner Schaeffler vei for å bli det ledende selskapet innen bevegelsesteknologi, sa Sebastian Jonas, Senior Vice President Advanced Production Technology hos Schaeffler. – Vi er glade for å kunne teste Hexagon Robotics’ humanoide løsninger på tvers av en rekke bruksområder i fabrikkene våre og dele vår tiår med kunnskap innen produksjon og vertikal integrasjon. Hexagons robotavdeling har etablert sterke partnerskap med teknologilederne NVIDIA, Microsoft og Maxon for å bringe AEON til markedet. AEON drives av NVIDIA Accelerated Computing, NVIDIA Omniverse og NVIDIA Jetson. Microsoft Azures plattform muliggjør skalerbar utvikling og opplæring på forespørsel av AEONs funksjoner. Og Maxons neste generasjons aktuatorer driver AEONs unike og effektive bevegelse på tvers av flere miljøer.
Du finner våre service-kontorer i hele Norge
Siemens som partner kan gjennom hele livssyklusen levere totale standard eller skreddersydde løsninger for elektro, omformere, automasjon, instrumentering, digitalisering og industriell IT / OT.
Vi er her når du trenger oss – hele døgnet – hele året!
• Fjernløsninger for support og tjenester, eller utrykning til dine lokaler
• Reservedeler, service- og vedlikeholdsavtaler
• Løsninger for prediktivt vedlikehold basert på kunstig intelligens
• Support, feilanalyse og rådgivning – oppgraderinger og utvidelser
• Modernisering av maskiner og styresystemer
• Integrasjon av nye maskiner og IT / OT-nettverk i nye og eksisterende produksjonsanlegg
• Analysering og forbedring av cybersikkerhet, samsvars- og sårbarhetsvurderinger
• Digitalisering, applikasjonsutvikling, edge og skytjenester
• Digital tvilling og simulering
• SITRAIN – Standard eller skreddersydde kurs i våre lokaler, online eller hos deg.
Mo i Rana
Trondheim
Bergen Oslo
Stavanger
Østfold / Torp Grenland
Main office Oslo Østre Aker vei 88 0596 Oslo |
Trondheim Sluppenvegen 23 7037 Trondheim |
Bergen Kanalveien 7 5068 Bergen |
Stavanger Kanalsletta 2 4033 Stavanger |
Østfold / Torp Sundløkkaveien 75 1659 Torp |
Porsgrunn Hydrovegen 6 3933 Porsgrunn |
Mo i Rana Verkstedløypa Mo Industripark 8626 Mo i Rana |
14
Industry Online Support
Telefon + 47 815 365 24 kundesenter. industri. no @ siemens. com
Siemens. no / industri Support. industry. siemens. com