i najdłużej sprawującego swoją funkcję komendanta obozu Auschwitz Rudolfa Hössa; maska gazowa wykorzystywana przez SS; litografia przedstawiająca twarz więźnia autorstwa Pabla Picassa.
Oprócz tego na wystawie znajdują się pojedyncze obiekty wypożyczone
z ponad 20 instytucji, muzeów
i kolekcji prywatnych na całym świecie, w tym z Yad Vashem, United States Holocaust Memorial Museum, Wiener Library oraz miejsc pamięci Buchenwald, Mauthausen, Sachsenhausen i Westerbork.
Przed głównym dziedzińcem Biblioteki stanął wagon towarowy Model 2 wykorzystywany podczas deportacji Żydów do gett i ośrodków zagłady na terenie okupowanej przez Niemcy Polski.
Za prezentację wystawy w Bibliotece Reagana odpowiedzialna jest firma World Heritage Exhibitions. – Jestem przekonany, że jest to jedna
z najbardziej poruszających
i istotnych wystaw dla naszego pokolenia, a jej obecność w Bibliotece Prezydenckiej Ronalda Reagana jest tego dowodem. Warto ją odwiedzić,
a także do niej wracać po głęboką refleksję, bowiem nie jest to tylko wystawa – to świadectwo wielkiej tragedii, ale też siły ludzkiego przetrwania – powiedział prezes WHE John Norman.
Więcej informacji o wystawie
i biletach znaleźć można na stronie: www.ReaganLibrary.com/Auschwitz.
Wcześniej wystawę „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” można było zobaczyć w Madrycie, Nowym Jorku i Kansas City w Stanach Zjednoczonycn oraz w szwedzkim Malmö.