Memoria [PL] Nr 41 (02/2021) | Page 21

Fundacji Auschwitz-Birkenau. – Dlatego też Fundacja podjęła decyzję o zainicjowaniu programów edukacyjnych mających na celu wspieranie globalnej misji Miejsca Pamięci. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za możliwość wyjątkowej współpracy z zespołem AppsFlyer. Wspólne działanie w tych trudnych czasach to wyraz naszej współodpowiedzialności za to, by zawsze opierać historię na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu – dodał.

– Gdy dotarła do nas informacja, że Miejsce Pamięci Auschwitz zostało z powodu pandemii zamknięte po raz pierwszy od ponad 70 lat, zrozumieliśmy, że musimy podjąć natychmiastowe działania – powiedział Oren Kaniel, Prezes i współzałożyciel AppsFlyer.

– Wspieranie społeczności Ocalałych

z Holocaustu od lat stanowi ważną część działalności AppsFlyer Cares. Ten projekt stał się dla nas priorytetem, ponieważ w sytuacji, gdy jest pośród nas coraz mniej Ocalałych,

a za kilka lat odejdą już wszyscy, czas jest bardzo istotny. Co wyjątkowo smutne, COVID-19 jeszcze przyspiesza ten proces. Musimy mieć pewność, że nawet wtedy, gdy Ocalali nie będą już mogli sami opowiadać swoich historii, świat nigdy nie zapomni. Moja babcia, która zmarła dwa lata temu, straciła całą swoją rodzinę w Auschwitz oraz innych nazistowskich obozach zagłady. Tak samo wyglądała sytuacja wielu izraelskich oraz żydowskich rodzinach na całym świecie. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie dla wsparcia edukacji, międzykulturowego zrozumienia, a także dla ostrzeżenia przez konsekwencjami rasizmu oraz ślepej nienawiści – podkreślił Kaniel.

Porozumienie o współpracy podpisali Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński, Dyrektor Generalny Fundacji Wojciech Soczewica, Dyrektor Finansowy Fundacji Elwir Świętochowski oraz Prezes

i współzałożyciel AppsFlyer Oren Kaniel.