W przypadku, gdy zdjęcie danej osoby nie zostało jeszcze odnalezione, na ścianie znajduje się zarys sylwetki. Fotografie dosłownie wpatrują się w odwiedzających i zmuszają ich do stawienia czoła deportowanym jako jednostkom.
Kazerne Dossin nadal aktywnie poszukuje członków rodzin oraz przyjaciół deportowanych oraz dociera do naukowców, instytutów badawczych oraz archiwów na całym świecie w poszukiwaniu nowych fotografii. Od momentu otwarcia nowej wystawy Kazerne Dossin co roku organizuje obchody, podczas których do ściany pamięci dodawane są nowo odkryte zdjęcia i tym samym kontynuuje projekt Give Them a Face. Na doroczną ceremonię składają się przemówienia przedstawiające historię nowo pozyskanych fotografii oraz zaprezentowanie zdjęć wraz z odczytaniem nazwisk. Jest to okazja dla rodzin z całego świata, by obejrzeć zdjęcia swoich utraconych najbliższych na ścianie muzeum.
W 2013 roku dodano 139 fotografii, w 2014 73, w 2015 168, w 2016 102, a w zeszłym roku uzyskano rekordową liczbę 265 nowych fotografii dodanych do ściany pamięci. W dużym stopniu był to owoc pracy Rafida Alsaada. Jako że działalność Kazerne Dossin skupia się zarówno na kwestii Holocaustu, jak i Praw Człowieka, Muzeum podejmuje starania mające na celu aktywne wypełnianie swojej misji poprzez zatrudnianie nowych przybyszów na rok do pracy w centrum dokumentacji. Rafid przyjechał do Belgii z Syrii w 2015 roku. W trakcie swojej pracy w centrum dokumentacji Kazerne Dossin rozpoczynał od skanowania historycznych dokumentów, jednak jako że był studentem nauk politycznych, szybko zaprezentował się jako nieoceniony badacz – sam rozpoczął analizę archiwów instytutów rozsianych po całym świecie w celu pozyskania nowych fotografii. Jego działalność okazała się ogromnym sukcesem. Podczas ceremonii z 30 listopada 2017 r. Rafid zabrał głos przed 250 osobami, spośród których wiele było krewnymi deportowanych i w ten sposób opisał przyświecającą mu motywację:
Ściana Pamięci biegnąca przez pięć pięter Kazerne Dossin (© Christophe Ketels))
Rodziny i przyjaciele deportowanych przy Ścianie Pamięci