online "Antysemityzm: od źródeł do współczesności". Ten darmowy kurs wideo zebrał 50 czołowych naukowców i osób publicznych z całego świata - historyków, socjologów, lingwistów, filozofów i politologów, a także decydentów i przywódców religijnych.
Szwecja zapowiedziała, że chce, aby jak najwięcej młodych osób odwiedziło miejsca pamięci związane z Holokaustem, by walczyć z antysemityzmem w nordyckim kraju, w którym działania neonazistowskie nasiliły się w ostatnich latach. Rząd zainwestuje 15 milionów koron w ciągu kolejnych trzech lat w projekty podnoszące świadomość na temat nazistowskich zbrodni przeciwko Żydom, społecznościom romskim i innym grupom.
Wystawa „Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz” - wspólny wyjątkowy projekt Muzeum Narodowego w Krakowie i Miejsca Pamięci Auschwitz przygotowany na 70. rocznicę utworzenia Muzeum Auschwitz - otrzymała nagrodę Sybilla 2017 w kategorii „Wystawy historyczne i archeologiczne".
Call for Papers. 6 grudnia 2018 r. Jednodniowa konferencja nt. Badań i konserwacji tajnego archiwum Getta Warszawskiego, która odbędzie się w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie z udziałem archiwistów i polskich instytucji zajmujących się tematyką Holokaustu.