Trójmiasto wiceliderem !
Wyjątkowy sezon dla mikromobilności w Polsce
– 46 tysięcy e-hulajnóg na minuty dostępnych dla użytkowników Popularność współdzielonej mikromobilności rośnie w coraz szybszym tempie . Na początku października 2021r . użytkownicy mieli
Hulajnogi elektryczne na minuty mają relatywnie krótką historię – zaczęły pojawiać się na ulicach polskich miast zaledwie trzy lata temu . Mieszkańcy szybko docenili zalety e-hulajnóg , ponieważ pozwalają im one sprawnie przemieszczać się na krótkich odcinkach , zastępując samochody i komunikację miejską .
Zawrotne tempo wzrostu
W ubiegłym roku e-hulajnogi dostępne były w 39 miastach , a ich flota wynosiła 19 tys . sztuk . Obecnie wypożyczyć je można już w 60 ośrodkach , korzystając z 46 tys . pojazdów , które oferuje jedenastu operatorów . 2 Ten znaczący przyrost pokazuje , jak duże jest zapotrzebowanie na usługi mikromobilności w coraz bardziej zakorkowanych polskich miastach . Pandemia tylko wzmocniła popularność miejskich hulajnóg , ponieważ umożliwiają one zachowanie dystansu społecznego .
Trójmiasto na podium
Mikromobilność w szybkim tempie rozwija się także w całym Trójmieście . Obecnie jego mieszkańcy i liczni turyści mają do swojej dyspozycji blisko 10 tys . współdzielonych e-hulajnóg , co daje 21 % udziału w całym rynku i drugie miejsce w kraju , tuż za stolicą . 3
– W Trójmieście Dott z flotą 1,5 tys . e- -hulajnóg pojawił się na początku czerwca tego roku . Obecnie , zaledwie kilka miesięcy po starcie , mieszkańcom Gdańska , Sopotu , Gdyni , Rumi i Redy oferujemy już ponad 3 tys . pojazdów ! Regularnie rośnie również liczba przejazdów – w każdym miesiącu trzeciego kwartału odnotowaliśmy przyrost o około 10 %. Tak duży wzrost wynika między innymi z naszych doświadczeń w innych europejskich aglomeracjach , które wykorzystujemy na polskim rynku . Posiadamy wykwalifikowany zespół serwisowy , który dba o wysoką sprawność techniczną naszych pojazdów , a dzięki współpracy z samorządami docieramy do dzielnic oddalonych od ścisłego centrum trójmiejskich miast . To wszystko wpływa na zainteresowanie naszymi usługami – mówi Borys Pawliczak , dyrektor generalny Dott w Polsce .
Legislacja sprzyja rozwojowi
Ten rok był dla mikromobilności wyjątkowy z kilku względów . Poza rosnącą popularnością , w 2021 roku rynek doczekał się uregulowania zasad korzystania z urządzeń transportu osobistego ( UTO ) oraz e-hulajnóg . Przysłużyło się to zarówno bezpieczeństwu i komfortowi przemieszczania się , a także uporządkowaniu przestrzeni miejskiej .
MAGAZYN GDAŃ SKI
Let ’ s meet to dwa dni pełne spotkań stolikowych , merytorycznych rozmów oraz prezentacji ofert wystawców z Gdańska i innych wiodących destynacji turystycznych z Polski .
Współpracujemy z renomowanym partnerem – Big Worldwide Limited ( BWL ).
To organizator znanych i cenionych przez branżę wydarzeń pod nazwą „ Meetings & Incentives Forums ”, gwarantujących udział najwyższej klasy uczestników
Wystawcom , w kwocie 9 500 zł brutto , zagwarantowano : * udział 2 przedstawicieli (+ lunch ), * 2 dni spotkań do nawiązywania kontaktów biznesowych , * minimum 20 najwyższej jakości spotkań b2b , * marketing i ekspozycję przez VisitGdansk , * udział w wydarzeniach networkingowych ,
Przypisy
1 Mobilne Miasto / SmartRide : E-hulajnogi – sharing – Polska . Trzeci kwartał 2021 roku .
2 Mobilne Miasto / SmartRide : E-hulajnogi – sharing – Polska . Trzeci kwartał 2021 roku .
3 Ibidem .
* bilety w specjalnej cenie na konferencję New Trends in Tourism 2022 .
Chcesz poznać nowych ludzi i nawiązać solidne kontakty , a przy tym przedstawić swoją ofertę i zbudować markę firmy ? Spotkajmy się w Gdańsku !
***
Dott to europejska spółka oferująca elektryczne hulajnogi do wypożyczenia na minuty . Misją firmy jest stworzenie miejskiej mikromobilności , która będzie bezpieczna , ekologiczna , komfortowa i dostępna dla wszystkich mieszkańców . Marka Dott obecna jest na 9 rynkach Europy : we Francji ( Paryżu , Lyonie i Bordeaux ), Włoszech ( Turynie , Rzymie , Mediolanie , Veronie i Palermo ), Wielkiej Brytanii ( Londynie ), Niemczech ( Kolonii i Bonn ), Belgii ( Brukseli , Liege i Namur ), Polsce ( Warszawie , Trójmieście i Poznaniu ), Norwegii ( Oslo ), Finlandii ( Helsinkach ) i Hiszpanii ( Maladze ). Głównymi inwestorami spółki jest EQT Ventures i Prosus ( Naspers ). Ideą przyświecającą marce Dott jest stworzenie miast przyjaznych dla mieszkańców - mniej zakorkowanych i wolnych od zanieczyszczeń .
3