Letní příprava 2012 | Page 26

FBC Sokol Frenštát p. R. Letní příprava 2012 HORNICKÁ 10 - SKVĚLÉ ZAKONČENÍ BĚŽECKÉ SEZÓNY 3. 11. 2012 Parádní počasí, rekord v počtu startujících a skvělé výkony našich borců. No nemohla to být lepší tečka za tou naší běhací sezónou. Z původní, téměř 20-ti člené výpravy vyrazila nakonec do Místku jen 12 borců, ale výborně nás reprezentovali a odjížděli s pocitem dobře stráveného dne. Ti, co nakonec dali přednost tanečkům, můžou litovat :) ale tak děvčata zase jistě byla ráda, že měla svoje tanečníky u sebe… Letos jsme kompletně vynechali mládežnické závody a soustředili se jen na hlavní, vytrvalecké závody. Nejdříve se na start postavily Valča s mamkou v nesoutěžním běhu na 1 km a obě si v konkurenci 500-ti spoluběžců jistě pěkně zaběhaly… Pak už přišel ke slovu závod mílařů na trati 3,333 km. Mezi 196 startujícími byla i pětice našich borců. Nejúspěšněji si počínala Karča, která doběhla celkově na 48 místě a mezi ženami byla dokonce 11! A to v čase 14:50. Splnila tedy mnou nastavený limit 15 minut :) Prakticky celý závod s ní běžel i Srnda, který nakonec doběhl na 51 místě a 40 mezi muži v čase 14:52 a rovněž tak do puntíku splnil mnou nastavený limit. Další trojice, ve složení Zdendis, Pates a Ondra, absolvovala celý závod svorně a pěkně týmově pospolu a časomíra jim nakonec naměřila tyto výsledky: 139 a 86 mezi muži Zdendis v čase 18:39, 140 a 87 mezi muži Ondra v čase 18:39 a 141 a 88 mezi muži Pates v čase 18:40. Že všichni splnili limit do 20 minut, nemusím ani dodávat. Tomu říkám vzorní svěřenci! Velká pochvala pro všechny! Na start hlavního závodu se nakonec v našich barvách postavili čtyři mušketýři doprovázeni jednou Mylady. A rozhodně se mezi 685 běžci neztratili a Dumasovým hrdinům by se jejich výkon určitě líbil. Mylady Šárka doběhla na 517 místě a na 21 místě v kategorii v čase 51:09 (mezičasy na jednotlivá kola 16:34,17:36,16:59). D´Artagnan (bojovník za práva lidu) Zdena mě velmi mile překvapil a v čase 46:54 (15:44,16:07,15:03) doběhl na 376 místě a 42 v kategorii. Je to jeho osobní rekord a upřímně jsem tak dobrý čas nečekal a můj limit do 50 minut hravě smetl ze stolu. Aramis (svůdník a milovník žen) Adam si rovněž zaběhl skvělý osobák a časem 46:37 (15:43,16:07,14:47) si doběhl pro 364 místo a 40 v kategorii. I on zaslouží absolutorium a můj limit 48 minut byl taky splněn. Oba dva tentokrát běželi sami, bez mé nápovědy a museli se spolehnout jen sami na sebe a zvládli to na výbornou. Dost v utajení vystupoval dnes další sokolský mušketýr, Portos, v podání Skypyho69, který zřejmě plnil tajné poslání a nakonec jsme ho jen našli ve výsledcích, kde si časem 45:19 (15:03,15:20,14:56) doběhl pro 298 místo a 41 v kategorii. No a dnes byl se svým výkonem maximálně spokojen i čtvrtý mušketýr, Athos (hlava celé bandy :)) který rychleji běžel naposledy v roce 2007, což už je tedy nějaký pátek. Už ani nedoufal, že se ještě někdy dostane na desítku pod 40 minut, ale dnes se mu to povedlo a za čas 25