Kromann Reumert årsberetning 2020 2020 | Page 5

“ Jeg kan ikke undvære den særlige Kromann Reumert-ånd på kontoret ”

HOLD

Coronatema

COVID-19 vendte op og ned på samfundet . Vi giver et indblik i behovene for specialiseret rådgivning , i vores medarbejderes oplevelse af pandemien fra hjemmekontorerne og i mulighederne for også at tænke nyt og udvikle .
Side 10-20

“ Jeg kan ikke undvære den særlige Kromann Reumert-ånd på kontoret ”

Efter mange måneder med succesfuldt hjemmearbejde udvidede vi i september vores fleksibilitets- og balancepolitik . Mød senioradvokat Trine Gydemand Bielefeldt , og hør , hvad initiativet har betydet for hende og hendes balance mellem arbejdsliv og privatliv .
Side 24

Vores sager

Vi er stolte af vores klienters sager , store som små . Her får du et udpluk af nogle af de sager , der var med til at kendetegne 2020 for Kromann Reumert .
Side 30

Citizenship

Citizenship er vores tilgang til samfundsansvar . Vi har været en del af FN ' s Global Compact siden 2008 og rapporterer i henhold til de ti principper i Global Compact . I vores Communication on Progress giver vi dig et indblik i vores arbejde med principperne og Verdensmålene fra marts 2020 til februar 2021 .
Side 45
5