Śmieszkująca
W tym artykule dość często występują różne pochodne słowa „ śmiać się”. A to dlatego, że nasza klasa jest bardzo pocieszną grupką. Dość szybko się zintegrowaliśmy i teraz śmiejemy się nawet wtedy, gdy nie jest to wskazane. Ekipa pierwsza klasa:-).
1a kajecik Rozmowa
Kuba – Nasz klasowy filozof i śmieszek w jednym. Nigdy nie zapomnimy jego mądrych słów na języku polskim: „ Im dłużej się żyje... tym krócej się umiera”. Z czym chyba nie każdy się zgodzi.
Suzi – Siostra Kuby. Jeśli z jej twarzy zniknie uśmiech, to najczęściej znaczy, że jest chora.
Adam Z – Jeden z bliźniaków. Swoim optymizmem zaraża wszystkich dookoła, również na lekcji( z czego nie za bardzo cieszą się nauczyciele).
Michał – Opanowałem tajemną sztukę odróżniania go od Adama. Uczęszcza na zajęcia chóru i nigdy nie odmawia pomocy swoim kolegom.
Wojtek – Na razie mało o nim wiemy, ale jedno jest pewne: jest najbardziej rozpoznawalny w szkole, ponieważ doszedł do naszej klasy w połowie roku.
Julia – Nasza przewodnicząca, bardzo miła, jako jedyna dostała wzorowe zachowanie. Wyróżnia się swoim segregatorem.
Karolina – Cóż... ewidentnie bez niej nasze życie klasowe byłoby nudne.
Maks – Interesuje się modelarstwem, jest harcerzem. Wyróżnia się swoją ciekawą i oryginalną fryzurą.
Janek – Zna wielu ludzi i wielu ludzi go zna. Śmieszkuje na każdej lekcji. Bardzo dobrze gra na skrzypcach, choć w szkole słyszało go chyba niewielu. Znak rozpoznawczy – czarny futerał. Na skrzypce oczywiście.
Piotr – Jego nazwisko( Stanek) mylone jest z pewnym podobnie brzmiącym słowem „ przystanek”. Jest dość wysoki, więc trudno go przechytrzyć, kiedy rzucamy sobie w klasie balonem.
Kajtek – wygrał szkolny turniej w grę Fifę 17, uczy się całkiem dobrze. Zasłynął tym, że w czwartej klasie miał średnią 6.0(!).
Iga – Odkryliśmy jej wielki talent do rysowania na jednej z pierwszych lekcji języka polskiego. Z pozoru cicha, nieśmiała, lecz pozory mylą.
Adam M – To ja. Mówią na mnie Benek, nie wiem, co o sobie napisać. Kolega obok mówi, że jestem fajny. Pani Koc dodaje, że dużo mam do powiedzenia, ale nie zawsze mi się chce.
Adam Mikołajczak, klasa 1A gimnazjum kajecik
5