Julekatalog2026_FINAL | Page 70

Julegaveidéer < 400
ESSENCE WOOL SÆT – HUE, HALSEDISSE & HANDSKER
1916631 + 1916632 + 1916634 Kom godt gennem de kolde måneder med Essence Woolsættet, der består af hue, halsedisse og handsker i blød og let merinould. Sættet er udviklet til både træning og hverdagsbrug og giver behagelig varme, høj komfort og en tætsiddende pasform. Det elastiske materiale sikrer god bevægelsesfrihed, mens merinouldens naturlige egenskaber hjælper med at holde dig varm i køligt vejr.
Farver:
JOIN PILE FLEECE
1916723- 1916724 Join Pile Fleece HZ er en blød og afslappet fleece-trøje med halv lynlås, designet til både udendørs eventyr og hverdagsbrug. Den er lavet af pile-fleece med en glat inderside og har en afslappet pasform. Det alsidige design gør den ideel som både mellemlag og yderlag. Trøjen har et stilrent udtryk med to sidelommer og tommelfingerhuller.
• Pile-fleece lavet af 100 % polyester
• Glat inderside
• To sidelommer
• Tommelfingerhuller ved ærmeender
• Afslappet pasform
Farver:
Størrelse: Dame XS-2XL Herre S-4XL

JULEPRIS 260,-

Vejl. pris inkl. moms 500,-
• 95 % merinould / 5 % elastan
• Let, blødt og temperaturregulerende materiale
• Høj komfort og god pasform
• Indeholder hue, halsedisse og handsker

JULEPRIS 340,-

Vejl. pris inkl. moms 625,-
BASELAYER-SÆT W
1909706- 1909707 Baselayer-sæt med langærmet trøje og lange underbukser i blødt funktionsmateriale. Giver effektiv fugttransport og hjælper med at holde en behagelig kropstemperatur under aktivitet. Ideelt til vinterbrug.
Materiale: 100 % polyester recyled Vægt: 150 g / m2
Størrelse: Dame XS-3XL Herre XS-3XL

JULEPRIS 350,-

Vejl. pris inkl. moms 600,-
Julegaveidéer— 70