Hoek en Blok Schrift Voorjaar 2023 | Page 13

2023 ◼ Voorjaar 13
Meer informatie
Marius Verboom 0184 49 68 00 m . verboom @ hoekenblok . it
Zeker binnen het mkb is het lastig om de IT-systemen goed te beheersen . Veel bedrijven hebben er geen gespecialiseerde IT-afdeling , terwijl cybercriminelen wel steeds vaker het mkb kiezen als doelwit . Wat doe je eraan ? Zorg dat cybersecurity een onderdeel wordt van het reguliere proces binnen jouw bedrijf . Het beheer van IT is iets dat je niet eenmalig doet .
Nick Nijmoer 0184 49 68 00 n . bijmoer @ hoekenblok . it
Weet waar je staat Hoek en Blok . IT helpt mkb-bedrijven met het organiseren van zo ’ n gestructureerde en beveiligde IT-beveiliging . Als eerste stap zorgen we dat inzichtelijk is waar jouw organisatie staat en welke risico ’ s je loopt . Dit doen we door :
• inventarisateren van de in jouw bedrijf toegepaste IT-middelen ,
• een IT security test om te weten waar beveiligingslekken zitten ,
• te werken aan het verbeteren van het cyber-veilig handelen van jouw medewerkers ,
• het in kaart brengen van de periodiek uit te voeren IT-securitymaatregelen .
Als bovenstaande punten helder zijn , voeren we een risicoanalyse uit . Uiteraard geven we daarbij ook direct advies over maatregelen om deze risico ’ s te verkleinen of zelfs helemaal uit te sluiten .
Mind the gap Doorgaans zijn er binnen een bedrijf al maatregelen op het vlak van IT-beveiliging genomen . Deze vergelijken we met de uitkomsten uit de risicoanalyse en we kijken waar het verschil – of in het Engels : de ‘ gap ’ – zit en er dus ruimte voor verbetering is . Uit deze GAP-analyse volgen de maatregelen die noodzakelijk zijn om cybercriminelen buiten de deur te houden . Om deze daad werkelijk in te voeren , stellen we een implementatieplan op . Kortom , aan de slag ! ◼
IT security manager nodig ? Wij regelen het .
Met het eenmalig op orde brengen van jouw cyber security ben je helaas nog niet klaar . De verschillende maatregelen moet je namelijk periodiek herhalen en controleren . Als je dit niet doet , ben je snel weer kwetsbaar voor cyberaanvallen .
Maar hoe zorg je dat je de maatregelen tijdig en goed uitvoert ? Zeker als je geen ITafdeling hebt , is het beheersen van IT- maatregelen best lastig . Ook hier kunnen we vanuit Hoek en Blok . IT mee helpen . Wij kunnen namelijk jouw IT security manager zijn voor bijvoorbeeld één dag in de maand . Wij monitoren de geïmplementeerde maatregelen , voeren tussentijdse scans uit en geven jouw medewerkers een awareness training . Zo houden we samen jouw bedrijf veilig .