Gymplátek 5. Číslo | Page 2

Slovo úvodem

2

Vážení čtenáři, milí studenti,

poslední dobou si stále více uvědomuji, že spadám do kategorie lidí, kteří zimu vyloženě trpce přežívají. Nevidím na tomto ročním období totiž absolutně nic pozitivního – člověk se musí neustále navlíkat a zase svlíkat z kabátů, svetrů, kozaček a šál a je mu buď nesnesitelné horko, nebo zase příšerná kosa.

Další věcí je světlo - to venku prakticky mizí hned po skončení odpoledka. A když se zadaří a napadne sníh, někdo jej musí odházet. Náramná práce.

Proto jsem opravdu ráda, že nejenom tyto dny jsou delší a teploměr už neukazuje žádná záporná čísla, ale obecně proto, že jaro se nezadržitelně blíží! I když jaro podle slunečního kalendáře oficiálně začíná až 21. března, určitě pociťujete první jarní vánky, povytahujete očima sněženky a vítáte teplejší sluníčko už teď. A tak jako zima se střídá s jarem, den s nocí a pejsek s kočičkou při věšení prádla - i my se poctivě střídáme a vydáváme nová čísla Gymplátku.

Možná vás zrovna nenapadá, jaké články se hodí k jaru. A právě proto jsme si připravili opět velmi pestrou nabídku! Přečtěte si o naší nové paní kantýnkové, která se na GNJ zabydluje už od ledna, dále nechybí pravidelná porce sportu ze světa i prostředí školy + ohlédnutí za lyžákem (pravda, tam tu jarní tematiku moc nehledejte ;)), shrnutí jedné krásné poutě, článek, který vám možná pomůže usnadnit hledání věcí, nebo slohová práce vítězky Olympiády z českého jazyka. V minulém čísle spoustu lidí nadchla historie naší školy i kulturní sekce, a tak to rozhodně nemohlo zůstat u jednoho článku. Však posuďte sami. Mimochodem, víte, kdo všechno už byl v rozhovoru Hádej, kdo jsem? I tentokráte máme vaši oblíbenou hádanku připravenou, a tak jsme zvědaví na vaše tipy.

Rada pro ty, kteří příště budou opět bědovat nad tím, jak je venku hodně světla, pylu (soucítím s alergiky) a vedro: přečtěte si Gymplátek. Třeba vám pomůže.

Za celou redakci

Tereza Jelínková