Grčka - Hoteli - Lefkada | Page 2

Lefkada

Odmor pod suncobranom, svakog dana na istoj plaži i smeštaj na dva minuta od vode- nikako nisu ono što privlači turiste da posete grčko ostrvo kao što je Lefkada.
Naime, ovo ostrvo u Jonskom moru idealno je da one koji će na letovanje krenuti automobilom, ili planiraju da ga rentiraju, i svakog dana će ići u potragu za novom zabačenom plažom na kojoj je glavna prednost- nestvarna boja mora.
Na oko 1.000 kilometara od Beograda, put do Lefkade zvuči naporno. Ipak, većina deonice je dobar i uređen auto-put kroz Srbiju, Makedoniju, a zatim i Grčku, tako da vozači ne moraju da brinu o nepreglednim cestama i problematičnim krivinama. Ipak, do Lefkade, u zavinosti od toga da li se prave pauze i vodi računa o ograničenjima brzine treba oko 13 sati. Treba imati na umu i da su u jeku letnje sezone velike gužve na dve granice koje treba preći. Na granici sa Makedonijom i Grčkom čeka se i do sat vremena, pa put može trajati i do 15 sati.
Iako je Lefkada ostrvo, do njega je izgrađen most, pa posetioci ne moraju da vode računa o trajektima. Većina putnika odseda u glavnom gradu Lefkadi, koji se nalazi na samom ulasku na ostrvo ili u Nidriju, na istočnom delu ostrva. Iz oba mesta ne treba više od sat vremena puta do bilo koje rajske plaže.