GiftBook_2026_Joomag | Page 13

54 €
79 €
49 € 49 50 119 €

54 €

ORREFORS JERNVERK BLACK VEITSISETTI, 3 KPL
Orrefors Jernverkin veitsissä on ainutlaatuinen muotoilu. Veitsissä on tummat terät ja kevyet puukahvat. Pakkauksessa on tomaattiveitsi, japanilainen kokkiveitsi ja kokkiveitsi. Kestävät ja laadukkaat veitset sopivat monipuoliseen ruoanlaittoon.
Materiaali: terä ruostumatonta terästä, kahva tuhkapuuta. Terien pituudet: tomaattiveitsi 12 cm, japanilainen veitsi 18 cm ja kokkiveitsi 20 cm. Tuotenro: 410869
ORREFORS JERNVERK BLACKSMITH VEITSET, 2 KPL LEIKKUULAUDALLA
Täydellinen paketti keittiön arkeen ja juhlaan. Kaksi kestävää Blacksmith-sarjan veistä yhdessä tyylikkään leikkuulaudan kanssa tarjoavat tarkkuutta, hallintaa ja kokonaisvaltaisen leikkuukokemuksen yhdessä paketissa. Korkea laatu ja ajaton muotoilu sopivat kaikkiin ruoanlaiton hetkiin. Pakattuna lahjapakkaukseen.
Materiaali: akaasiapuuta, wenge-puuta ja ruostumatonta 420J2-terästä Mitat: veitsen terä 20 cm, leikkuulauta 50 × 12 × 2 cm Tuotenro: 411377

49 €

Alv 0 %.
ORREFORS JERNVERK VEITSISETTI, 5 KPL

79 €

Orrefors Jernverkin veitset erottuvat ainutlaatuisella muotoilullaan, jossa yhdistyvät mustat terät ja tummat puukahvat, jotka on valmistettu viljellystä roosapuun puusta. Nämä veitset, oikealla hoidolla, kestävät monia vuosia eteenpäin! Pakattuna lahjalaatikkoon.
Terän pituudet: kokinveitsi 20 cm, leipäveitsi 20 cm, fileointiveitsi 20 cm, Santoku-veitsi 15 cm ja tomaattiveitsi 12 cm. Materiaali: ruostumaton teräs, kahva ruusupuuta Tuotenro: 411222
ORREFORS JERNVERK HAMMERSTEEL VEITSET, 2 KPL VOL. 2
Tyylikkäät ja kestävät Hammersteel-veitset ainutlaatuisella vasarakuviolla. Terävät ja pitkäikäiset, täydelliset sekä arjen että juhlan ruoanlaittoon. Ergonominen kahva takaa varman otteen ja täyden hallinnan jokaisella leikkauksella. Pakattuna lahjapakkaukseen.
Materiaali: saksanpähkinäpuu( kahva), leipäveitsi & hakkuveitsi, ruostumaton teräs 5Cr15MoV Terän pituudet: 20 cm ja 18 cm Tuotenro: 411373

49 € 49 50 119 €

ORREFORS JERNVERK VEITSISETTI
Ylellinen 2-osainen veitsisetti sisältää kokkiveitsen ja Santoku-veitsen. Taotut terät ja pähkinäpuiset kahvat yhdistävät tyylin ja toimivuuden. Sopii lihan, kalan ja vihannesten leikkaamiseen. Pakattuna lahjapakkaukseen.
Materiaali: 5CR15MOV-teräs, kahva pähkinäpuuta Koko: Terät 20 cm ja 18 cm. Tuotenro: 411284
7
ORREFORS JERNVERK BLACKSMITH DAMASKUS-VEITSET, 2 KPL
Eksklusiivinen 2-osainen damaskusveitsisetti yhdistää huipputerävyyden, kestävyyden ja tyylikkään muotoilun. Huolellisesti taotut damaskusterät tarjoavat tarkan leikkuutuloksen ja näyttävän aaltoilevan kuvioinnin. Pakattuna lahjapakkaukseen.
Materiaali: pakkapuu( kahva), 67-kerroksinen teräs, 10CR15MOV. Terän pituudet: 13 cm ja 18 cm Tuotenro: 411374
Kuvaston hinnat alv 0 %.