Слово редактора
Слово редактора
Вектор на клієнта !
Одним з навиків , який буде важливо необхідним вже в близькому майбутньому є клієнтооорієнтованість . Під чітким прицілом споживача вже сьогодні є сервіс та обслуговування . Споживацька економіка стає більш масштабною . Це означає , що компанії мають давати не просто класний продукт чи послугу . Ринок рідко коли має дати ексклюзивну пропозицію , та й ризики в цьому високі – бо це ніша , а не масовий сегмент . А от компанії , які пропонують послуги « для всіх », мають одну болючу точку - це клієнтоорієнтованісь . Вже зараз ми , в ролі споживача , критично ставимось до сервісу . І часто кажемо , що « вони не клієнтоорієнтовані », коли не отримуємо емоційного задоволення . Так , прийшов час коли ми все більше звертаємо увагу на те , як нам продають ! Бо продукт на ринку не в одному варіанті . З недалеких радянських часів , ми були змушені брати те , що дають . Якщо можна було отримати пальто « з під лави » то було байдуже як обслуговували . Головне отримати товар . Товарний дефіцит спричинив таке явище як « убоге обслуговування ». В цьому випадку клієнти не могли вимагати належного ставлення за гроші , які вони платять . Ще потрібно багато часу на трансформацію мислення та власного ставлення до своїх грошей , які ми даємо комусь за товар . Сьогодні в товар включені не тільки « Пальто 1 штука ». Сьогодні ми хочемо прийти в гарну крамницю , де товар розкладений комфортно для покупця , де продавець усміхнений і готовий допомогти . Тут також важливо , щоб допомогти , а не « впарити »! Багато великих компаній вже продукують цю філософію – клієнтоорієнтованості . До прикладу « Starbucks » - мережа кав ’ ярень зі світовим іменем . Має таку систему оплати . У вартість одного горнятка кави вони вкладають :
Виникає питання , за що платить клієнт ? І правда в тому , що кав ’ ярні не дивлячись на « не зовсім бюджет » користуються великою популярністю . Секрет успіху в каві - точно ні . У ставленні до клієнта . Інша світова мережа товарів для дому « IKEA ». Магазини так спроектовані , що вхід з одного боку , а вихід , як в лабіринті , з іншого . В магазині можна геть все « помацати ». Можна лягти на диван . Сісти на кухню . Обняти подушку . Ніхто і слова не скаже . Навпаки там таке вітається . Важливо , щоб покупець вибрав найкращий товар для себе . Так , там запровадженні кращі маркетингові ходи . І все зроблено так , щоб потратили гроші . Але окрему увагу треба приділити – консультантам . Вони не будуть до вас підходити першими . Не будуть чіплятись і розповідати як вам потрібен новий торшер чи умивальник . Взагалі , спочатку складається таке враження , що їх там нема . Просто після наших магазинів , де за тебе ще будуть битись між собою консультанти – в IKEA все простіше .
Коли вам потрібна консультація ви запросто звертаєтесь . Це фішка комфорту , коли відчуваєш , що на тебе не тиснуть . Вас чудово проконсультують починаючи від знання товару до розуміння інженерних тенденцій . Єдине , що клієнт сам повинен про це попросити . Клієнтоорієнтованість – це те , що повинно бути в резюме майбутнього . Якщо ви працюєте з клієнтами слід пам ’ ятати , що саме вони платять вам гроші . Дозвольте собі високу заробітну плату . Любіть своїх клієнтів , допомагайте їм , давайте найкращі пропозиції для них – та будьте певні , що вони за це заплатять . G
Христина Дума
Головний редактор
2 gazetka