Gazetka Gazetka_25 | Page 11

Рекомендуємо до читання

Рекомендуємо до читання

Нассім Ніколас Талеб
Наступна робота Талеба – « Антикрихкість » продовжує розвиток теми « чорних лебедів ». У книзі автор формує досить просте правило— як подолати труднощі і змусити « чорних лебедів » працювати на себе. Адже обійти стороною кризу, стрес і несприятливі ситуації неможливо, краще отримувати з них власну вигоду. При чому, він зачіпає практично усі аспекти нашого життя, від академічної науки аж до медицини. Талеб стверджує, що не має визначеної формули успіху – успіх визначається рівнем стійкості та антихрупкості до стресорів. Від помилок ми стаємо сильнішими. Помилка в бізнесі – це просто витрати, які ведуть до більшого успіху; чим більше помилок ми зробимо – тим менше нам залишилось зробити. Основні стресори в житті – це результат наших помилок. Але найважливіше- конструктивне сприйняття цього стресу, аналіз помилок. Кожна помилка( в бізнесі чи в житті) має ставати джерелом інформації. Скажімо, коли фінансовий інвестор купує компанію, помилки, які вона вже колись робила, йому не " передаються ", і новий менеджмент може їх знову повторити.
« Моє визначення невдахи таке: зробивши помилку, невдаха не аналізує ситуацію, не отримує вигоду зі своїх помилок, губиться та закривається у собі замість того, щоб тішитись отриманим новим знанням. Він намагається пояснити чому помилився замість того, щоб рухатись далі. Такі типи часто вважають себе жертвами змови: поганого начальники або паскудної погоди » « В теперішній час ніхно не осмілюється константувати очевидне – джерелом розвитку суспільства може бути не ріст середніх показників( як на Сході), а збільшення кількості людей в « хвостах »- маленької, дуже маленької кількості любителів ризикувати, достатньо навіжених, щоб мати власні погляди; тих, хто наділений дуже рідкісною характеристикою – уявою, і ще більш рідкісною характеристикою – сміливістю; всіх тих, хто добивається свого »
Не скажу, що зі всіма думками Талеба я погоджуюсь на всі 100 %. Однак його ідеї, його принциповість до опонентів, його ерудиція та начитаність заслуговує як мінімум на повагу. Він зневажає банкірів та економістів( прогнозистам взагалі радить пошукати іншу роботу) не визнає праць більшость сучасних науковців і може справляти враження вередливого, самозакоханого егоїста. Але його теорії перевертають свідомість та змушують читача як мінімум задуматись( що вже не поганий початок). G
Оля Качор
Ст. Економіст ФЕВ

10 gazetka