Gazetka Gazetka_23 | Page 6

G A Z E T K A

Про лінь

Лінь діє , як запобіжник , і , якщо людина лінується , значить , вона їй про щось повідомляє . Лінь - це добре чи погано ? Якщо ми потрапляємо під її вплив - погано . Але , якщо ми вміємо правильно з нею поводитися : чуємо сигнали , які вона нам надсилає , і використовуємо їх собі на благо , безумовно - добре . Давайте , для початку визначимося , що таке лінь ? Наприклад , ви цілий день були на роботі , після зайшли в магазин купити продуктів на тиждень . Прийшли втомлені і розумієте , що було б непогано піти на кухню і помити посуд , але так не хочеться ! Це лінь ? Ні .
На жаль , багато хто плутає лінь з емоційними і фізіологічними обмеженнями - втомою : у вас важка робота , ви добиралися дві години додому , а потім потрібно ще щось робити , але хочеться тільки одного - полежати на дивані і заснути під серіал - це не лінь ! Якщо ви будете перемагати себе і далі продовжувати працювати , ваша боротьба з лінню закінчиться дуже погано : це доведе до емоційного нервового виснаження , від якого ви постраждаєте . По суті , перше , що нам може говорити лінь - це « ви втомилися ». Які ще сигнали може подавати лінь . Є дуже хороша фраза і правильна на всі сто відсотків : « Не буває ледачих людей , буває робота , що не надихає ».
Тобто , людині якій не хочеться щось робити , тому що їй це нецікаво або насправді це непотрібно . Все той же сценарій : жінка , ввечері
втомлена , приходить додому з роботи і їй робити нічого не хочеться , а чоловік каже : « Кохана , я отримав премію , підемо , купиш все , що захочеш ». Лінь - як рукою зняло ! Чому ? Тому що дуже хочеться ! Тому що це надихає . Отже , другий сигнал , який подає нам лінь : а можливо ,
ми не тим зайняті ? Можливо , те чим ми займаємося , нам не потрібно ?
Вихід - використовуємо прийом , який може нам допомогти побороти нашу лінь . Візьміть аркуш паперу і розділіть його на дві колонки . У першій напишіть те , що робити вам не хочеться , то є - лінь . Наприклад , генеральне прибирання . У кожної людини буде чималий список таких справ . Ну , і як же змусити себе це виконувати ? Так ось , для того , щоб змушувати себе виконувати , то в нас є інша колонка – мотивація . Це те , що насправді ви хочете робити незалежно від обставин і з великим задоволенням . Скажімо , читати книгу . Як ми можемо пов ' язати ці дві колонки ? Якщо ми любимо читати книгу , ми говоримо : « Я буду читати книгу , тільки після того , як приберу в квартирі ». Нагороджувати себе , хвалити , заохочувати - один із способів боротьби з лінню . Пов ' язувати ці дії , що нам подобаються з тими , які нам робити необхідно . І спогади про дні , в якому ви робили генеральне прибирання , а після в чистій квартирі читали улюблену книгу , будуть досить приємними . Деякі , можливо , скажуть : « Подумаєш , спосіб ! Все одно на мене це не подіє !». Якщо людина не розуміє , навіщо їй все це потрібно - нехай лінується , сидить на дивані , дивиться цілодобово серіали і пропалює своє життя , тут жодна паличка-виручалочка їй не допоможе . Адже боротися з лінню потрібно тільки тим , хто розуміє - навіщо їм це потрібно . Якщо людина хоче щось в житті досягти , але розуміє , що якось не надто ефективно розпоряджається своїм часом , тоді така мотивація буде їй внагоді . Керуйте своєю лінню і не дозволяйте їй керувати собою !!!