G A Z E T K A
Огляд економічних новин
Пропоную подивитися , що квітень нам в економіці приніс .
Подія квітня № 1 – відставка глави Національного банку . Перша жінка-голова Нацбанку , перший голова НБУ – що добровільно , до закінчення терміну перебування , подав в відставку , найдискусійніший ,
найнеоднозначніший глава центрального банку в історії незалежної України . .
Взагалі , на зламі 2013-2014 рр . світове банківництво набуває жіночих рис . На зміну фахівцям і аналітикам приходять фахівчині і аналітикині . У жовтні 2013 р . главою Банку Ізраїлю стає жінка Флуг Карніт , в лютому 2014 ФРС США очолює Джаннет Єлленн , червень 2014 р . – головою НБУ призначена В . Гонтарева .
Економісти знаходять сотні здобутків в її роботі і стільки ж промахів , кажуть , що вона
ставила ідеальні цілі і для їх досягнення використовувала свої інструменти . Можна довго аналізувати як за час правління В . Гонтаревої змінився курс гривні , кількість банків , сальдо платіжного балансу чи штат Національного банку .
Ми знаємо одне : призначивши жінку главою центробанку , ми показали світові , що Україна не має гендерних стереотипів , і якщо жінці довірили золотовалютний запас країни , то їй можна довіри все … У квітні були й інші новини : НБУ розпродує непрофільні активи , зокрема , об ’ єкт , продавати який він найбільше впирався : оздоровчий комплекс « Прикарпаття ». Новий місяць – новий банк . Минулого огляду був платиновий , цього – діамантовий . Діамантбанк визнано неплатоспроможним . Колись , під час Помаранчевої революції , в інтернеті гуляли сімейні фотографії Ющенка . Так от , частіше ніж Катерина Ющенко на цих фотках був Давид Жванія . За даними НБУ саме він і є кінцевим власником « діамантового » банку , блиск якого суттєво потьмянів . Все тече , все змінюється …;
У квітні Нацбанк трохи потішив нас статистикою . Зокрема , за даними регулятора у березні 2017 р . відбулося зростання залишків за депозитами у національній валюті ( на 3.4 %). Це не мало . Люди вірять , що банкам можна вірити ( тим , які залишилися ) і несуть туди кошти .
І знову валютна лібералізація . Хоча , чи можна будь-яке валютне пом ’ якшення називати лібералізацією . Кому як подобається . Але НБУ неухильно йде в цьому напрямі , зокрема , з 05 квітня вимога обов ’ язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті зменшена з 65 % до 50 %, а право населення купляти в банках іноземну валюту збільшено з 12 тис . грн до 150 тис . грн – налітай ; на початку квітня Міжнародний валютний фонд погодив виділення четвертого траншу Україні . Як правило , ми завжди доходили до третього траншу і все розпочиналося з нуля . А тут четвертий … Вперше … Ми почали якісніше виконувати вимоги фонду , це тішить . прийшов транш – зросли резерви . Аж до 16,7 млрд . дол . США - максимального рівня з середини 2014 р . Чекаємо на продовження .
Колеги , це був останній огляд новин економіки в моїй редакції , позаяк я покидаю Вашу добру компанію .
Казав колись Т . Шевченко : Нема на світі України Немає другого Дніпра А ми премося на чужину Шукати доброго добра . Я буду не на чужині , а тут , майже поруч , але все-таки не тут . Тому , спасибі , що читали , коментували , критикували , оди дарували …) Спасибі Вам , мої Читачі .