Gazetka Gazetka_21 | Page 4

G A Z E T K A

Навик майбутнього— Управліннялюдьми

Навик майбутнього вміти управляти людьми.
Майкл Джордан колись сказав « Талант виграє гру. Команда виграє чемпіонат.». Хто очолює команду? Що він там взагалі робить? Ну дав завдання. Ну перевірив. Не сказав Ок, або НеОк. Ніби все.
Вміння управляти людьми – це ціла система. Мало займати керівну посаду. Потрібно бути і лідером, і натхненником, і мотиватором, і планувальником, і організатором. Я вже мовчу про контроль, дотримання термінів, субординацію і все таке. До речі, субординація в людини, яка вміє
управляти іншими людьми поставлена на ряду з самоповагою та моральними цінностями. І це впершу чергу – те як вона поводиться з іншими, а не як вона вимагає щоб повидились з нею. Це перманентна суміш поваги, толерантності, здорового егоїзму і емпатії. Це та поведінкова модель, яка буде заражати інших. Ніхто не дозволить собі фамільярності, якщо ця особа не досволяє собі. Ніхто не буде гостро критикувати – якщо вона не падає в критику. Будуть комунікувати – бо ця людина є впершу чергу комунікатором.
Управляти людьми – це бути відважним. Бо взяти на себе таку відповідальність, далеко не для слабодухих. А добровільно та свідомо вести людей, нести відповідальність за спільний результат – то високий пілотаж Аса.
Навик управління людьми – це вміння розуміти цілі та завдання. Здатність сформувати команду зі здоровим емоційним середовищем. Талант спланувати операційну діяльність. Тут до речі потрібно і системне
мислення і креативність в широкому розумінні. Насправді від того, наскільки буде добре поставлена система на щодень, тобто звиклі процеси( рутина) – прості, зрозумілі, виконувані та продумані до деталей речі – настільки простіше буде упраляти людьми. Люди працючи в такій системі будуть більш відкритими до свого управлінця.
Сьогодні на ринок виходить поконіння Y. Це ті для кого важливо робити роботу з високою місією. Це ті, для кого важливий не начальник, а наставник-коуч. Хтось хто здатний вчити, розвивати, давати постійний зворотній зв’ язок та надихати. Сьогоднішні управлінці мають зрозуміти, що та генерація людей, яка вже скоро заполонить офіси це люди з іншою системою цінностей. Для них потрібні не авторитаризм- а комунікація, не « маєш завдання »- а « давай зробимо ». Не результати « однієї людини », а « спільний командний ». Де керівник є безпосередній учасником процесу.
Навик управляти людьми передбачає « управління собою ». Індивідуальну ефективність. Я вмію, можу та найперше хочу, тому готовий це робити з іншими. Я маю досвід, вважаю його корисним та здатний ділитись і професійно збагачувати інших.
Здатність працювати з людьми на різних рангах, де тиск є і ззовні і в середині – визначають міцність такого управлінця.
Розуміння та співпереживання розвитку стратегічних завдань компанії. Далекоглядність і вміння вникати в вузькі області. Здатність підтримувати екологічне середовище та високі моральні правила.
Здатність довіряти делегуючи та відсутність ревності до успіху підлеглого. Відчуття любові до людей, спільної справи та вміння прагматично, беземоційно проаналізувти результати( сильні сторони роботи та зони розвитку). Це набір Аса в навику управління людьми. Розвиваймось з натхненням!
Христина Дума Спеціаліст з навчання ЦПВ