tester utstyrstips
GP trådløs PowerBank Q10A , 10000mAh / 10W
Fleksibel og smart reiselader
GP er kanskje mest kjent for sine batterier , men har en variert virksomhet også innenfor brannsikkerhet , belysning og ladere . Vi har fått anledning til å teste den svært anvendelige powerbanken Q10A , som både kan lade trådløst og via kabel .
Av Toralf Sandåker
Powerbanken er på størrelse med en middels smartmobil med deksel , og matcher GPs grønne image med grågrønn overflate og fire gummibelagte sider som både gir godt grep og en viss beskyttelse .
Sikkerhet er i fokus også for denne laderen , GP hevder at enheten er støtsikker , og skal tåle støt og fall uten å ta skade . Noen konkrete data for dette publiserer de imidlertid ikke .
Kapasiteten på denne enheten er opp til 10.000 mAh , nok til å lade en smartmobil 2 – 4 ganger . Raskeste lading av mobilen ( og andre enheter , som kamera ) er selvsagt med kabel . Selve powerbanken lader fra USB-kontakt , datamaskin elelr andre enheter med USB-utgang for lading , og ladetiden varierer med hvordan du lader . Anbefalt og raskest er lading med en 3A lader og USB-C-porten . Da sier GP at ladingen fra tom enhet typisk vil ta 4,5 timer . Men du trenger ikke vente så lenge for å lade mobilen . Mens powerbanken lader , kan du nemlig fremdeles koble til en USB-A-kabel og ladeopp batteriet i telefonen . Eller du kan brnytte trådløs lading hvis mobilen støtter det .
Enheten har to utganger ( USB-C og USB-A ) og to innganger ( USB-C og Micro-USB ). Dessuten en ladepute for 10W trådløs lading av mobiler , også med deksel .
DESEMBER Nr . 8 - 2021
44