Fotomag 2/2025 | Page 70

TESTER
Jetmag Pro-filterpakken er utstyrt med magnetfeste og solid låsemekanisme og frontdeksler av metall. De tynne rammene tillater å kombinere to filtre uten at de vignetterer selv ved 15mm brennvidde.
Jetmag Pro-filterpakken kan tilpasses de aller fleste kamerasystemer og objektiver, brukt på frihånd eller med rigg. Cinema-pakken er spesielt laget for å brukes til videofilm med vekt på å kontrollere eksponering og preg..
NISI JetMag Pro Cinema Kit har dette innholdet:
• 1x Sirkulært pola True Color CPL
• 1x Black Mist 1 / 8
• 1x Fullspekter ND4( 0,6) 2-trinn
• 1x Fullspekter ND8( 0,9) 3-trinn
• 1x Fullspekter ND16( 1,2) 4-trinn
• 1x Fullspekter ND64( 1,8) 6-trinn
Ved å rotere de magnetiske filterne til en markert posisjon, låser du dem sammen og risikerer ikke at de faller av eller skades. Men det magnetiske festet i seg selv er såpass godt at selv uten låsing anser vi faren for å være minimal under kontrollert arbeid med stativ. Og det er som oftest stativ man vil
bruke for å nyttiggjøre seg ND- og polafiltre.
Enten det er for å fotografere landskap, viske ut bevegelige elementer som vann, himmel, mennesker og trafikk, har den kreative fotografen i denne filterpakken et verktøy til å teste ut ideer til originale og spektakulære bilder.
Videofilmeren har et utvalg ND-filtre i kortere intervaller for ekstra eksponeringskontroll, og et Black Mist-filer som myker opp høylys og reduserer kontrasten for en filmatisk, drømmende effekt.
Kvaliteten på glassene er av ypperste klasse, filterrammene er i solid metall, etuiet er forseggjort med solid polstring og kompakt.
Du kan se en video-gjennomganger av kitenes egenskaper ved å klikke nedenfor.( Video fra produsent / importør).
MARS Nr. 2- 2025
70