FotballMagasinet - Kvinnefotballen i fokus Utgave 1 | Page 10

Isabell Lehn Herlovsen
Tina Wulf Eikeland

18 19

Isabell Lehn Herlovsen

Posisjon: Spiss Født: 23 / 06 / 1988( 24) Land: Norge Draktnummer: 9 Klubb: LSK Kvinner
Favorittspiller: Wayne Rooney og Robin van Persie
Favorittlag: Arsenal

Foto: Thomas Karlsen

– Det er fotball på TV-en 24 timer i døgnet

Tina Wulf Eikeland

Posisjon: Midtbane Født: 04 / 05 / 1988( 25) Land: Norge Draktnummer: 6 Klubb: Vålerenga

– Må være klar for det

Isabell Herlovsen( 24) trivdes ikke i Frankrike, men legger ikke skjul på at hun kunne tenkt å prøve seg på nytt. I ett annet land.
LILLESTRØM: Isabell Herlovsen har store forventninger til fotball-EM til sommeren, men grunnet ett « jumpers knee » er det ikke sikkert hun får muligheten til å delta.
– Det ser ikke veldig lovende ut. Jeg har fortsatt et lite håp om at jeg skal bli frisk til den tid, men det ser ikke lyst ut, sier Herlovsen om skaden.
Til tross for at hun ikke selv er sikker på at hun rekker EM, er har hun store forventninger til mesterskapet.
– Jeg tror at det kommer til å bli veldig stort med mye folk. Svenskene er gode til å lage en god ramme rundt kamper, så det tror jeg kommer til å bli et veldig stort mesterskap, sier hun.
– Vil ikke tilbake
Hun har prøvd seg i fransk fotball tidligere, og selv om hun ikke hadde sin beste tid der, har hun lært mye av oppholdet i Lyon.
– Da jeg var der nede var det veldig tøft. Lite spilletid og vanskelig språk. Klarte ikke å komme inn i gruppen og spillestilen, men i ettertid tenker jeg at jeg har lært veldig mye av oppholdet i Lyon, sier Herlovsen.
Men hun kunne ikke tenkt seg å reise tilbake til fransk fotball.
– Jeg bodde for meg selv og lærte å kjenne meg selv bedre, og jeg ble kanskje en litt bedre fotballspiller etter det oppholdet, men jeg kunne aldri reist tilbake til Frankrike for å spille fotball, for det var litt annerledes enn å spille her hjemme, sier Herlovsen.
– Må være klar for det Nå er hun LSK-spiller, og legger ikke skjul på at hun kunne tenkt seg en ny tur utenlands.
– Jeg legger ikke noe skjul på at jeg har lyst til å prøve igjen, men jeg føler at jeg må være klar for det, og det er jeg ikke akkurat nå. Jeg vil bruke tid her hjemme i Norge og utvikle meg som fotballspiller her, så får vi se en gang i fremtiden, sier Herlovsen.
Men foreløpig trives hun godt i LSK.
– Gjengen er veldig fin. Jeg synes vi spiller bra fotball og har utviklet spillet vårt. Vi har et veldig bra lag, og spesielt måten vi klarer å holde ballen i laget på er forbedret, sier Herlovsen.
I fjor var hun også med på å ta seriegull med LSK, noe som har gitt mersmak.
– Det var veldig stort. Jeg håper jo på reprise, men andre året er som sagt tøffest. Det er mange gode lag, men vi henger med i toppen, og det er ingenting som er avgjort ennå. Vi håper på et nytt gull, sier hun.
Falt naturlig Og at det ble akkurat fotball hun skulle satse på. Det falt helt naturlig.
– Familien min har alltid vært glad i fotball, og pappa har spilt fotball selv. Når jeg var yngre så trente jeg veldig mye med pappa og det falt naturlig at jeg skulle begynne med fotball, sier hun.
Ved siden av fotballen er det
ikke mye tid til andre aktiviteter, men hun liker å ta seg en tur på golfbanen når hun får tid.
– Man får ikke så mye tid til å drive med noe annet, men jeg liker å spille golf, så når jeg først får muligheten til det, så pleier jeg å dra, men det er veldig sjeldent, sier hun.
I tillegg tar hun opp fag for å kunne komme inn på videre studier.
– Jeg spiller faktisk bare fotball, men jeg tar også opp fag fra videregående nå, for å kunne få meg en utdanning etter hvert, sier hun.
– Hva jeg vil studere har jeg ikke tenkt så mye over ennå, så jeg er litt sent ute der, legger hun til.

Fotballspiller, reporter og student