FIB NR136 Voorjaar/Zomer 2024 | Page 75

73

De wereld in het klein

Een eiland is de wereld in het klein – en daardoor de ideale plek om een utopische samenleving te beginnen , megalomane plannen te testen of hersenspinsels op los te laten . In De eilanden van goed en kwaad laat Adwin de Kluyver , schrijver , historicus en op Vlieland wonend deeltijdeilander , zien hoe eilanden in de loop der eeuwen zijn gebruikt en misbruikt als plekken voor natuurlijke en sociale experimenten .
In een aanstekelijke samensmelting van reisverhaal , geschiedschrijving en naslagwerk vertelt De Kluyver over filosofen en fantasten , wetenschappers en bedriegers , en over dromers die daders werden . De eilanden van goed en kwaad is een meeslepende en ontroerende wereldreis , van de Galapagos tot Rottumerplaat , vol weidse vergezichten , terugblikken en toekomstbeelden .
Adwin de Kluyver : De eilanden van goed en kwaad . Een ontdekkingsreis € 26,99 Uitgeverij : Unieboek | Het Spectrum

Teambuilding op wetenschappelijke basis

Cees van der Zwan promoveerde in 2017 aan de Vrije Universiteit Amsterdam op onderzoek naar energie in teams . In een tijd van arbeidskrapte en hoge werkdruk wordt die steeds meer gezien als dé beslissende factor voor succes . De inzichten uit zijn proefschrift zijn voor Teamenergie doorontwikkeld en toegankelijk gemaakt . Teamenergie is volgens Van der Zwan de beste voorspeller van teamsucces . Teams met energie presteren tot 40 procent beter , hebben minder verloop en minder verzuim .
Het afgelopen maart verschenen boek bevat een unieke TeamenergieMeting en een TeamontwikkelModel . Ze helpen om de vraag te beantwoorden hoe het zit met de energie binnen een team , in welke fase het team zit en hoe je het kunt laten uitgroeien tot een duurzaam presterend team .
Dr . Cees van der Zwan & Drs . Leonie van der Zwan-Lindhout : Teamenergie € 22,50 Uitgeverij : S2uitgevers

In de ban van technologie

Wat doen wij met technologie en wat doet technologie met ons ? Die twee vragen staan centraal in de wekelijkse column die Roland van der Vorst sinds 2018 voor het
Financieele Dagblad schrijft .
Zijn specialisme : technologie en innovatie en de betovering die daarvan uitgaat . Zijn stukken kenmerken zich door tegendraadse ideeën , die dankzij de heldere stijl tot nadenken stemmen . Nieuwe Vervreemding bundelt zijn beste stukken , die onverminderd actueel blijken te zijn .
Roland van der Vorst : Nieuwe Vervreemding .
Hoe technologie onze wereld betovert € 22,99
Uitgeverij : Alfabet Uitgevers