Czy cenisz sobie jakość w ubraniach oraz nie chcesz pośrednio wyrządzać krzywdy środowisku i innym ludziom ? Coraz więcej ludzi myśli podobnie . Konsumpcjonizm odzieżowy to poważne zagrożenie . Producenci często opierają się na dewizie zysk kosztem ludzi i to wszystko na koszt środowiska . Na uprawach bawełny przestarzałe i szkodliwe pestycydy wykorzystywane do produkcji to problem zarówo dla ludzi , jak i natury . Najwięcej szkód niosą za sobą procesy przędzenia , dziewiarstwa oraz przede wszystkim , farbowania . Substancje chemiczne wykorzystywane do farbowania dorównają ilości wykorzystywanej do uprawy bawełny . Producenci ubrań zużywają mnóstwo wody , ponadto ilość odpadów wygenerowanych przez słabej jakości odzież to poważny problem ekologiczny .
Konsumpcja to nic złego , bez popytu nie ma podaży w handlu . Handel jest niezbędny w ekonomicznym rozrachunku , aby ludzie mieli pracę i pięniądze . Właśnie w ten sposób zredukowano poziom ubóstwa w wielu krajach przez otwarcie granic na handel międzynarodowy . W wielu z nich wykorzystano przemysł włókienniczy jako motor napędowy gospodarki , ale nie zmienia to faktu , że należy to zrobić uczciwie i w sposób kontrolowany .
Jeśli wybierzesz ubranie marki Cottover spełniające rygorystyczne normy , posiadające liczne certyfikaty , wiesz że nie przyłożyłeś / aś ręki do wykorzystywania pracowników upraw bawełny w Bangladeszu , ani innych zaangażowanych osób w procesie produkcji . Nasze ubrania mają za zadanie służyć Ci jak najdłużej to możliwe . Trwałe materiały gwarantują , że odzież nie straci na wartości nawet po wielokrotnym użytkowaniu .
Nawet jeśli wydaje się to skomplikowane , w rzeczywistości to bardzo proste . Wybieraj odzież ekologiczną , czyli taką , która posiada certyfikaty znane i cenione na całym świecie .
THE STATEMENT IS YOURS TO MAKE !
BAWEŁNA JAKĄ WYKORZYSTUJEMY DO PRODUKCJI MA CERTYFIKAT FAIRTRADE .
Bawełna organiczna oznacza , że bawełna była uprawiana w zgodzie z naturą , z wytycznymi międzynarodowych organizacji . Bawełna uprawiana jest powoli , bez udziału chemicznych nawozów tak , aby powstałe włókna były długie , gładkie i delikatne . Te trzy elementy powodują , że bawełna może być określona mianem organicznej :
1 . Brak sztucznych środków przeciw insektom oraz pleśni . Wyłącznie ręczne wyrywanie chwastów . 2 . Brak chemicznych nawozów . 3 . Brak zmodyfikowanych genetycznie ( GMO ) upraw .
Nadzór w trakcie produkcji jest prowadzony na każdym etapie . Po każdym transporcie bawełny dochodzi do kontroli jakości , aby upewnić się , że produkt finalny jest naprawdę z bawełny organicznej .
Większość rolników uprawiających bawełnę z certyfikatem Fairtrade posiada również certyfikat ekologiczny . Wyjątkowość certyfikacji Fairtrade polega na tym , że zapewnia ona rolnikom lepsze wynagrodzenie , czego certyfikacja ekologiczna nie gwarantuje .
Made with Fairtrade Cotton
Fairtrade to międzynarodowa organizacja certyfikująca bawełnę oraz walcząca o uczciwe wynagrodzenie dla pracowników upraw bawełny . Rolnicy mają zagwarantowane rentowne wynagrodzenie za swoją ciężką pracę . Wspieramy uczciwe wynagrodzenie za ciężką pracę , dlatego współpracujemy z organizacją FAIRTRADE .
GOTS to międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standard odzieży i tekstyliów . Produkty z certyfikatem GOTS są wyprodukowane z bawełny organicznej i poliestru z recyklingu . GOTS ma rygorystyczne wymagania dotyczące pełnej transparentności całego łańcuchu dostaw , wykorzystywanych surowców i ich jakości oraz odpowiedzialności społecznej wszystkich podmiotów współpracujących .
Oeko-Tex to najbardziej znana na świecie etykieta dotycząca odzieży testowanej pod kątem szkodliwych substancji . Certyfikacja gwarantuje zgodność produktów z wytycznymi zawartymi w załączniku rozporządzenia Parlamentu Europejskiejo i Rady regulującego kwestie stosowania chemikaliów ( REACH ).