CORE Essence Thermal Glove 2
UNISEX 1912478 XXS ( 6 ) -XXL ( 12 ) 240 : -
CORE Essence Thermal Glove 2 är en varm träningshandske som passar till de flesta typer av träning under höst- och vintersäsongen . Handsken är gjord av borstad trikå av återvunnen polyester med bra stretch för optimal passform . Den är även touchscreen-kompatibel och utrustad med reflekterande print .
Material : 88 % Polyester-recycled 12 % Elastane
MJUK , ELASTISK OCH BORSTAD TRIKÅ AV ÅTERVUNNEN POLYESTER TOUCHSCREEN-KOMPATIBEL REFLEKTERANDE PRINT
Stretch
COLORS
Reflective
999000 851000
RECYCLED RECYCLED RECYCLED RECYCLED RECYCLED
CORE CORE Essence Thermal Multi Grip Glove 2
UNISEX 1912479 XXS ( 6 ) -XXL ( 12 ) 240 : -
CORE Essence Thermal Multi Grip Glove 2 är en varm träningshandske som passar till de flesta typer av träning under höst- och vintersäsongen . Handsken är gjord av borstad trikå av återvunnen polyester med bra stretch för optimal passform . Den är även touchscreen-kompatibel och utrustad med silikonprint i handen för extra bra grepp .
Material : 88 % Polyester-recycled 12 % Elastane
MJUK , ELASTISK OCH BORSTAD TRIKÅ AV ÅTERVUNNEN POLYESTER SILIKON-GRIPPER I HANDEN FÖR OPTIMALT GREPP TOUCHSCREEN-KOMPATIBEL REFLEKTERANDE PRINT
Stretch
COLORS
Reflective
999000 851000
RECYCLED RECYCLED RECYCLED RECYCLED RECYCLED
CORE
145
Index Info Bags Accessories Bike Nordic Ski Baselayer Footwear Trainingwear Sportswear Outdoor