brochure digitaal-25-26 | Page 57

Naast onze 13 Filmfan- en onze 5 Belgische films tonen we nog 3 andere films in het avondcircuit. Met Smoke Sauna Sisterhood, een filmische documentaire over de saunacultuur bij Estse vrouwen, tonen we een film onder de noemer‘ Ladies Night’, maar geen nood, iedereen is welkom! De Nederlandse film Vogels kan je niet melken is een een fraai, genuanceerd portret van een boerenfamilie die lastige keuzes moet maken. Deze film handelt over de soms moeizame relatie tussen landbouw en natuur. Na de filmvertoning volgt er een panelgesprek met enkele deskundigen over dit thema. Tot slot tonen we ook de openingsfilm van het regionale luik van het MOOOV-filmfestival. De titel wordt pas later bekend gemaakt.
LADIESNIGHT- SMOKE SAUNA SISTERHOOD
Diep in de Estse bossen staat een sauna
waar vrouwen samenkomen, samen lachen en waar pijn wordt uitgezweet. Ze delen herkenbare universele verhalen en ervaringen. Het samenhorigheidsgevoel sterkt hen voor de buitenwereld. In deze zalvende documentaire vangt de Estse filmmaker Anna Hints een maatschappelijk conflict: de getuigenissen van de vrouwen die ze filmt onthullen de verpletterende gevolgen van de patriarchale samenleving. Net zoals een duik in de bevroren meren rond de sauna afkoeling voor de vrouwen biedt, zorgt Smoke Sauna Sisterhood voor een koude douche voor wie het nog niet wist: het patriarchaat is dan wel eeuwen oud, het wrede systeem tiert nog welig.
do. 6 november- 20.15u
EXTRA- VOGELS KAN JE NIET MELKEN
Boer Bote de Boer uit Friesland kijkt
reikhalzend uit naar de komst van de grutto. In heel Friesland laat deze weidevogel zich nauwelijks nog zien, maar bij hem blijft hij in groten getale komen. Ook dit jaar is alles gereed voor zijn komst. Het grondwater staat hoog, de plasdrassen zijn aangelegd. Ideaal voor de grutto’ s. Zijn zonen hadden liever gezien dat de koeien op de eerste plaats kwamen. Ze willen de boerderij graag overnemen in de toekomst, maar dan moet er nog wel een boerderij zijn … Na de voorstelling volgt een panelgesprek met enkele betrokkenen over een toekomstbestendige landbouw.
do. 22 januari- 19.00u
MOOOV- festival
HET MOOOV-filmfestival bestaat in Vlaanderen al meer dan 10 jaar en sinds 2023 is er ook een Zuid-West- Vlaams luik van dit festival dat zich richt op onafhankelijke filmproducties en wereldcinema. De gemeente Wevelgem en CC Wevelgem stapten direct mee in dit regionaal samenwerkingsverband. In 2026 organiseren we de openingsfilm in onze regio. De titel van de film is nog niet gekend en wordt in het voorjaar van 2026 gecommuniceerd.
do. 23 april- 20.15u
FILM
57
CC WEVELGEM