DRESSAD OCH RELAXAD!
Med nya fantastiska tyger och vävtekniker så går det uppklädda snabbt till att också bli det mest komfortabla att arbeta i. Något som J. Harvest & Frost verkligen tar fasta på. Kolla in plaggen på detta uppslag. Oslagbar kvalitet, oslagbar komfort.
HERR & DAM 2 FÄRGER
1399:- per st vid 15 st exkl. branding.
Overshirt Zip
Denna Overshirt är en syskonmodell till vår Patch Pocket Overshirt. Tillverkad i ett bekvämt stretchmaterial, delvis framställt av återvunnet material. Perfekt att bära över en skjorta eller T-shirt för en smart casual look. Kombinera den med Modern Trouser för en komplett Modern Suit-look!
Modern Trousers
Dessa bekväma byxor med stretchmidja får dig att se bra ut och känna dig bekväm hela dagen. Perfekta med boots eller sneakers. Relativt lång benlängd.
HERR & DAM 2 FÄRGER
1199:- per st vid 15 st exkl. branding.
HERR & DAM 3 FÄRGER
799:- vid 15 st Branding tillkommer
YB 57 King Knit
King Knit-stickningen ger denna skjorta en fin struktur och en naturlig stretch. Den är lättskött gjord helt i Preferred Materials och 3 cm kortare än våra businessmodeller, så den kan bäras utanför byxan. Den vita är solid, medan de andra två färgerna har en synlig struktur i tyget. Finns i passformer herr regular & slim och i dam contemporary.
PRISEXEMPEL BRANDING VID 25 ST
TRYCK per styck, en färg
58:-
BRODYR per styck, max 20 cm 2
76:-
VÄVT MÄRKE per styck, max 25 cm 2
94:-
Startkostnad, mönsterkort, montering tillkommer, se sidan 53. Alla priser exkl. moms.
22
Moms och branding tillkommer på alla priser om ej annat angivits.