Digitalisering
Het gebruik van data wordt steeds belangrijker. Bouwend Nederland helpt ondernemers om op een veilige manier stappen te zetten in digitalisering.
DigiGO
De bouw speelt een sleutelrol in de maatschappelijke opgaven van verduurzaming, ons land klimaatbestendig maken en voldoende woonruimte realiseren voor iedereen. Digitalisering is een voorwaarde om die opgaven te realiseren. Dit inzicht heeft afgelopen jaar geleid tot DigiGO, een voortvloeisel uit de DigidealGO. Dit voorkomt dat iedereen zelf bilaterale afspraken moet maken over toegang en gebruik van data. Samen digitaliseren is namelijk effectiever dan allemaal los van elkaar.
Computercriminaliteit en cybersecurity
Het hoge tempo waarop de sector digitaliseert, maakt het werk makkelijker en vaak ook leuker. Deze digitalisering kent ook een keerzijde. Steeds vaker maken leden melding van computercriminaliteit. Geen reden om te stoppen met digitalisering, wel aanleiding om de digitale veiligheid in de organisatie op orde te brengen. Bouwend Nederland helpt daarbij. Om leden zo goed mogelijk te ondersteunen is Bouwend Nederland in 2020 een samenwerkingsverband aangegaan met het Digital Trust Center( DTC) van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Het DTC biedt onder meer kennis, informatie en advies. Daarnaast ontwikkelt het DTC tools voor bedrijven om zelf aan de slag te gaan met cyberweerbaarheid, zoals een Basisscan Cyberweerbaarheid.
Meer informatie
> DigiGo > Meerjarenprogramma Digitalisering 22 Koninklijke Bouwend Nederland