ZIEN IS BELEVEN
Zijn je mama en papa tuk op historische steden , eeuwenoude gebouwen en musea ? Ga gerust mee . Want terwijl zij de ‘ grotemensendingen ’ doen , beleef jij avonturen die jonge helden op het lijf geschreven staan . Of je nu spoorzoeker , astronaut , detective , prinses of soldaat wilt zijn .
Avonturen buiten in de natuur ? Die beleef je tussen de bloesems in Haspengouw . Zoals in Sint-Truiden waar je volop naar schatten speurt . Dat doe je ook in Bosland , het grootste aaneengesloten bosgebied van Vlaanderen . Echt een decor voor superhelden . In RivierPark Maasvallei speur je naar beverburchten , stuiter je keitjes op het water en neem je veerpontjes naar de overkant ! Liever door een stad trekken ? Start in Hasselt aan het Stadsmus , speur onderweg naar de juiste adresjes en vul je picknickmand met lekkers .
In De sixties beleef je de jaren 60 vanuit het oogpunt van iemand die toen jouw leeftijd had .
TIP ! Fietsen door het water zonder nat te worden ? Dat kan alleen in Limburg ! Rep je naar Bokrijk , nabij knooppunt 91 van het Fietsroutenetwerk Limburg .
Binnen dingen bekijken ? Ga eens naar de Cosmodrome aan Kattevennen in Genk . De 3D-projecties op de 360 ° -koepel geven je het gevoel dat je door de ruimte zweeft . In het GlazenHuis in Lommel leer je op een veilige manier je eigen drinkbeker blazen . In het Gallo-Romeins Museum in Tongeren maak je een Romeinse selfie tijdens een workshop . Bokrijk heeft coole ateliers : je leert zelf brood bakken , potten draaien en leder bewerken .
DE BRUG VAN VROENHOVEN , EEN ZINTUIGLIJKE INVASIE
Belevingscentrum WO II en binnenvaart
Langs het Albertkanaal in Riemst – omringd door natuurschoon – pronkt een multimediale bunker met een dubbele expo : de eerste over de verwoesting van de Tweede Wereldoorlog , de tweede over de vernieuwende kracht van onze waterwegen . Beide expo ’ s grijpen je bij je nekvel . Het interactieve belevingscentrum slaat feilloos een brug tussen de twee onderwerpen , die samenvloeien op deze geladen plaats .
De bunker kon destijds de voortgang van de vijand met enkele dagen vertragen . Je beleeft de invasie van uur tot uur door de ogen van soldaten en burgers . De bunker is niet ‘ alleen maar ’ de plek waar de oorlog in ons land echt begon . Het is ook een mobiliteitsnetwerk met grote economische en ecologische waarde .
TIP Geniet van het panorama van het kanaal en het omliggende groen bij brasserie ‘ Onder de Brug ’.
PRIJZEN € 6 ; < 25 jaar : € 1 ; < 6 jaar : gratis
Belevingscentrum De Brug Maastrichtersteenweg 212 3770 Riemst ( Vroenhoven ), aan 557 + 32 12 67 15 32 www . debrugvanvroenhoven . be
22 Zien is beleven
Libelle 2017 _ Opmaak _ v3 . indd 22 6 / 03 / 17 09:10