„ LITTLE FREE LIBRARY“ ANTAKALNYJE ARBA KAIP MILDAI SMAGU ŽMONES BEPROTYBE ĮTIKINTI
DAR PRAĖJUSĮ RUDENĮ SKIRTINGI ŽMONĖS VIS PAPASAKODAVO APIE BIBLIOTEKĖLĘ, ĮKURTĄ ANTAKALNYJE, TRAMVAJŲ GATVĖJE. VISI VADINO MAŽYBINIU VARDU IR PRIDURDAVO, KAD TAI – LABAI GRAŽUS IR MIELAS DAIKTAS, SKIRTAS KNYGOMIS DALINTIS. IR PABRĖŽDAVO: „ ATRODO TA BIBLIOTEKĖLĖ KAIP PAUKŠČIUKAMS SKIRTA LESYKLĖLĖ.“ VIENAS DRAUGAS PANAKČIUI NUVEŽĖ PARODYT ŠTAI ŠITO TRAMVAJŲ GATVĖS STEBUKLO. IŠTIES – MAŽA, BALTA, SU DURELĖMIS IR STIKLO LANGU, PAPUOŠTA ŽAVIU UŽRAŠU: „ ŠTAI VAKARAS ATEINA, JUS APLANKO KAŽKAS NELAUKTAS IR BŪNA IKI AUŠROS“. NUPIEŠTAS IR TRAMVAJUS, NUPIEŠTA LAPĖ. O KIEK SUSEKIAU SOCIALINIAME TINKLE „ FACEBOOK“, KARTAS NUO KARTO ŠI MINIATIŪRINĖ KNYGŲ SKOLINIMO DĖŽELĖ VIS PASIPUOŠIA: VĖLIAVA, BALIONĖLIU AR DAR KAIP. VIDUJE – VISADA KUPINA KNYGŲ, KAD IR KADA BEATEITUM. VĖLIAU, VISAI NETYČIA, BUVO PROGA SUSIPAŽINTI IR SU BIBLIOTEKĖLĖS ĮKŪRĖJA MILDA VARNAUSKAITE, O DAR PO KELETO MĖNESIŲ, SUSITIKOME PAKALBĖTI APIE TAI, KAIP MŪSŲ MIESTE VILNIUJE IR MŪSŲ ANTAKALNYJE, RADOSI PIRMOJI CENTRO IR RYTŲ EUROPOJE BIBLIOTEKĖLĖ.
BIBLIOTEKĖLĖ NR. 3756
„ Little Free Library“ yra pasaulinis mažųjų bibliotekėlių tinklas, gimęs iš siekio atrasti bendrystę kaimynystėje ir išreikšti meilę knygoms, jų skaitymui. Dabar jau pasauliniu tapęs judėjimas prasidėjo nuo vieno žmogaus, gyvenusio Hudsono mieste Viskonsine( Jungtinėse Amerikos valstijose), idėjos bei noro pasidalinti bei atminti. To žmogaus vardas – Todd Bol. Tai jis pastatė pirmąją pasaulyje bibliotekėlę savo mamos, buvusios mokytojos ir didelės knygų mylėtojos, garbei. Visa tai įvyko 2009 metais.
Visai netrukus bibliotekėlės pradėjo dygti kaip grybai po lietaus. Dabar, pažvelgus į žemėlapį, galima matyti, kad daugiausia jų įkurta Amerikoje, tačiau pamažu prie tinklo jungiasi ir visas likęs pasaulis. 2012 m. spalio 13 d. bibliotekėlės ikona atsirado ir ties Lietuva: Antakalnyje, Tramvajų gatvėje, pastatyta maža balta dėželė su durelėmis ir stiklu, apipiešta, aprašyta, „ Little Free Library“ lentele su numeriu „ 3756“ papuošta.
„ Perskaičiau apie šį bibliotekėlių tinklą internete ir pagalvojau, kad tai – ne tik labai gražiai atrodo, bet yra susiję su labai gražiomis idėjomis. Pagalvojau, kad tai turėtų tikti ir Tramvajų gatvėje“,- sakė Milda ir pridūrė, jog „ vėliau, kai pradėjau lankyti paskaitas apie viešąsias erdves, prie asmeninių priežasčių pradėjo pintis ir bendruomeninės, tačiau jos tapo tarsi priedėliu prie mano susigalvojimų. Mano atspirties taškas buvo žavinga idėja ir gražus veiksmas – dalintis knygomis, dovanoti jas.“
........ 4