Rema 1000
Hverdagshelter i blått
Butikksjef , Ole Erik Hønsvik
– Uten dem hadde jeg ikke hatt en sjanse , forteller forholdsvis fersk butikksjef , Ole Erik Hønsvik . Han startet i jobben midt i en pandemi , noe som selvsagt medførte ekstra utfordringer . Heldigvis hadde han et godt team i ryggen . – Det er en fin gjeng som jobber her , de er åpne og ærlige og det setter jeg stor pris på , forteller han .
Dagligvarebransjen har støtt på ulike utfordringer , for selv om kundene stort sett har fått de varene de ønsker , har det vært vanskeligere å få tak i enkelte produkter . Dette skyldes at smitteverntiltakene også har påvirket produsentene som ikke har kunnet produsere for fullt . Men kundene har vært tålmodige og vist stor forståelse .
Nå gleder den ferske butikksjefen seg til fortsettelsen . – Nå er julesesongen rett rundt hjørnet , og som med så mye annet i år vet vi ikke hvordan den blir . Jeg gleder meg , men er nok litt spent også . Vi håper selvsagt at de fleste velger å ta julehandelen lokalt i år , avslutter han .
SURNADAL VINTER 2020 / 21 50