MAGENTO VS.
WOOCOMMERCE
Tahan üles seada uut e-poodi. Võimalusi, kuidas seda teha, on palju, kuid üks lihtsamaid viise on kasutada sisuhaldussüsteemi. Kaks giganti kes hetkel domineerivad e-poodide valdkonnas on Magento ja WordPressi plugin WooCommerce, kuid kumb neist on parem?
Uue e-poe avamine on idee poolest lihtne, kuid enne uste avamist tuleb valida sisuhaldussüsteem (CMS), ning see on sama oluline, kui elukaaslase valimine (Nicastro, 2013). Lähtuda tuleb sellest, mida soovid saavutada, ning mis on kasutuseks saadaval.
Kõige lihtsam viis CMS valimiseks, on teha lühike nimekiri iseenda kohta (prioriteedid, oskused, eelarve jm oluline), ning pärast võrrelda neid võimalustega.
Lühike nimekiri aitab näha suures pildis, milline lahendus sobib kõige paremini minule, kuid oluline on märkida vajadused, ilma milleta kontseptsioon ei tööta, nagu kas lehte saab tõlkida 24 eri keelde vms.
CMS iseärasused
Magento ja WooCommerce iseärasused
Võrdluse teostamiseks vaatan kahele teenust pakkuvale ettevõttele otsa, tahan näha mida nad enda kohta ise räägivad, et mitte panna suuri lootusi teenuse osutamiseks, kui nad seda ise ei pruugi pakkuda. Mõlemad CMR-id on avatud lähtekoodiga, mis tähendab et originaalne kood ja platvorm ise on kättesaadav igaühele tasuta, ning muudatuste tegemiseks valmis (Barron, 2015). Mõlemas keskkonnas on aga e-poe kõikide funktsioonide utiliseerimiseks loodud keskkond, kus saab osta teiste individuaalide poolt loodud rakendusliideseid, mis täidavad eri ülesandeid – ning see on ka peamine raha teenimise meetod neil platvormidel (Barron, 2015).
6
tudeng
vähe kogemust
väike eelarve
vaja teha e-pood, kus saaks mugavalt oste sooritada
minu iseärasused