установа загальною площею близько 500 га . До складу заповідника входять давнє городище , ділянки сільської території міста ( так звана « хора »), а також середньовічні фортеці Чембало й Каламіта . Музейне зібрання нараховує близько 220 тисяч музейних предметів основного фонду та близько 20 тисяч - науково-допоміжного фонду .
Місто Херсонес було засноване древньогрецькими колоністами більше ніж 2500 тисячі років тому на південному заході Криму . Нині його руїни - одна з найвизначніших пам ' яток Севастополя .
Це місто-держава мало довге життя - майже дві тисячі років - і його історія є частиною історії Древньої Греції , Древнього Риму та Візантії .
Лише в 1827 році на цьому місці розпочалися розкопки , які майже відразу принесли Херсонесу ще одну назву – « Руська Троя ». Масштаб досліджень та велика кількість археологічних пам ' яток , що потребують збереження , спричинили до створення Національного заповідника « Херсонес Таврійський ».
До наших днів збереглися : елліністичний театр , римська цитадель , середньовічні християнські храми , житлові квартали , вулиці , гончарні майстерні , колодязі та ін .
На даний час відкрито більше третини міста . Серед археологічних знахідок є унікальні предмети - присяга громадян Херсонеса , декрети , фрески , мозаїки , шиферні ікони християнських храмів , написи-присвяти , численні побутові предмети . Загалом музейні зібрання заповідника нараховують понад 200 тис . експонатів .
Дерев ' яні церкви Карпатського регіону в Польщі та Україні
Рік внесення до списку : 2013 .
Група історично цінних унікальних дерев ' яних церков , які 21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО , що проходила у Камбоджі , були занесені до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО . До списку внесено 16 українських церков — 8 з яких розташовані в Польщі і 8 в Україні . Церкви представляють такі типи архітектури : гуцульський ( Україна ), галицький ( чотири Україна і дві на території Польщі ), бойківський ( дві в Україні та одна в Польщі ) і лемківський ( всі п ' ять на території Польщі ).
До Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства входить українське декоративно-орнаментальне малярство –
Петриківський розпис .
5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО .
Походження петриківського розпису пов ' язують з козацтвом і заселенням Дніпровщини вихідцями з Полтавщини , Слобожанщини та Поділля у XVIII століттіта в першій половині XIX століття .
Петриківський розпис — не лише народне мистецтво , що зберігає традиції оздоблення українського житла , але й сучасний живопис , який розвивається та набуває нових рис .
Собору
Пресвятої Богородиці , с . Матків , Львівська обл .
press . afisha . it Літо 2018 14