Afisha.it press.afisha.it Літо 2018 | Page 10

ЕСКО ( UNESCO ) — Організація

ЮН Об ' єднаних Націй в питаннях освіти , науки і культури ( United OrgNations Educational , Scientific and Cultural anization ). Є міжнародною міжурядовою організацією , спеціалізованою установою ООН . Офіційно існує з 4 листопада 1946 року , коли набрав чинності ( після ратифікації двадцятьма країнами ) її Статут , підписаний 16 листопада 1945 р . представниками 44 держав на установчій конференції у Лондоні .

З

12 травня 1954 року Україна є членом ЮНЕСКО .
Як зазначає Міністерство Закордонних Справ на своєму офіційному сайті , за час співпраці з Організацією наша країна виступала ініціатором багатьох міжнародних програм та проектів . Наприклад , українська ініціатива щодо використання засобів масової інформації з метою зміцнення миру , недопущення пропаганди війни , насильства і ненависті між народами дала поштовх до розробки і прийняття у 1978 році Декларації про раси і расові забобони .
На 27-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО ( 1993 р .) Україна виступила з ініціативою розробки « Програми культури миру ». Ця ініціатива лягла в основу переорієнтації діяльності ЮНЕСКО в напрямку зміцнення її етичної місії та ролі у формуванні психології культури миру , клімату довіри і толерантності .
В ході 29-ї сесії Генконференції Україна ініціювала звернення до ООН з метою відзначення Міжнародного року захисту , збереження та відродження культурної спадщини . За період членства в ЮНЕСКО Україна чотири рази обиралася до керівного органу Організації – Виконавчої ради .

В

В умовах російської агресії проти України та незаконної окупації РФ Кримського півострова одним з пріоритетів України в ЮНЕСКО є забезпечення ефективного моніторингу з боку Організації ситуації в Криму у сфері компетенції ЮНЕСКО .
Кожна епоха залишає нам у спадщину якусь пам ’ ятку , що зберігає в собі згадку про певну визначну подію , що , можливо , докорінно змінила життя держави , про певну визначну постать , що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни .
умовах російської агресії проти
України та незаконної окупації РФ Кримського півострова одним з пріоритетів України в ЮНЕСКО є забезпечення ефективного моніторингу з боку Організації ситуації в Криму у сфері компетенції ЮНЕСКО . За ініціативи української делегації Виконавча Рада постійно розглядає це питання та ухвалює рішення « Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим ( АРК , Україна )», в яких підтверджується територіальна цілісність України та визнається негативний вплив окупації Росією АРК на ситуацію на півострові у сфері компетенції ЮНЕСКО .

Із завоюванням Україною незалежності особливо гостро постало питання збереження пам ’ ятників національної історії та культури . Кожна епоха залишає у спадщину якусь пам ’ ятку , що зберігає в собі згадку про певну визначну подію , що , можливо , докорінно змінила життя держави , про певну визначну постать , що так чи інакше вплинула на становлення й розвиток країни . Українська історикокультурна спадщина величезна , і формувалась вона протягом багатьох століть . На території України збереглись сліди декількох культурно-історичних епох .

Ук раїнський комітет

Міжнародної ради з
питань пам ’ яток і визначних місць ( ICOMOS ), є дорадчим органом ЮНЕСКО , та разом із Міністерством культури України та Національною комісією ЮНЕСКО вирішує , зокрема , які об ’ єкти номінувати до Списку Світової спадщини . Враховуючи багатогранність культурного та природного багатства України , здійснюється активна робота щодо збільшення представленості визначних українських пам ’ яток у Списку Світової спадщини .
press . afisha . it Літо 2018 10