Коли ви перейдете міст, перекинутий через глибокий рів, вас чекатимуть каси, в яких можна просто оплатити вхід чи замовити на додачу екскурсію.
На території замку діють не тільки історичні експозиції— працюють сувенірні лавки та кав’ ярні. На нижньому ярусі фортеці можна присісти, щоб перепочити, випити кави чи гарячого вина. Прогулятись підземеллями і переходами замку цікаво, але набагато цікавіше взяти екскурсію— це не буде коштувати дорого. Екскурсія триває майже 2 години: гостей знайомлять з побутом та історією фортеці, оповідають легенди та реальні історичні факти, що подекуди вражають більше за вигадки.
Озеро Синевир
Оз еро Синевир, без перебільшення
— легенда Карпат. Озеро справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом однойменного Національного природного парку та однією з візитних карток Українських Карпат.
Морське Око Карпат розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря, його максимальна глибина— 24 м.
Синевир знаходиться високо в горах і його води настільки глибокі, що озеро не прогрівається навіть влітку. Найспекотнішої днини теплими будуть лише метр-два води, якщо зануритись глибше, вас обпече крижаним холодом. Вода Синевиру чиста і прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель— риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді.
Існує легенда, згідно якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа. Насправді ж Синевирське озеро утворилося у післяльодовиковий період, близько 10 тисяч років тому внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Гладінь озера іскрить блакиттю, але рівно посереди-
Afisha. it Літо 2017 23