Afisha.it press.afisha.it Весна 2017 | Page 4

звичай , ми асоціюємо італійців з посмішками , гучною і емоційною промовою , а ще з їх любов ' ю до вихідних і свят , яких в Італії безліч . Більшість з них мають багату історію , пов ' язані з важливими релі-

За гійними датами , а також несуть пам ' ять про те , що колись , всього трохи більше 150 років тому , Італія складалася з численних народів , етносів з їх власними традиціями і звичаями . Зрештою , сьогодні мало що змінилось в цьому плані . Італійці кажуть , що у них , що не день , то свято . Якщо не по всій країні , то в якомусь містечку обов ' язково відзначається день свого місцевого святого з розмахом , з ходою , з карнавалом !

8Б ерезня . Як не крути , та Весна розпочинається з жіночого свята . Свято весни , воскресіння і появи нового життя . Воно слугувало початком відліку нового року , важливою віхою у сільськогосподарському календарі . В цей день у багатьох народів світу традиційно важлива роль відводилась жіноцтву , підкреслювалась суспіль- на роль жінок як дружин , матерів , коханих .

Giorno delle Donne , або Міжнародний жіночий день , в Італії не є вихідним та все ж святковий , присвячений прекрасній половині і не може обійтися без квітів . Особливо в цьому відношенні пощастило продавцям мімози , адже саме ця квітка є визнаним символом італійського 8 березня . Щорічно по всій Італії напередодні і під час свята продається близько 17 мільйонів букетів мімози . Ще в 1946 році в перший 8 березня після війни Союз італійських жінок вибрав жовтий запашний подарунок символом свята .

19 березня в Італії відзначаються Festa del Papa - « День батька » і Festa di S . Giuseppe - « День святого Джузеппе ».

За народними віруваннями святий Джузеппе ( Йосип ), чоловік Діви Марії - захисник бідних і знедолених . Святкується в різних регіонах Італії , де обов ' язково влаштовуються спеціальні бенкети .
У Ліццано ( Lizzano ) дотримуються старовинного звичаю , що поширений у багатьох областях південної та центральної Італії , а , перш за все , на Сицилії і в Саленто . Цей звичай називається « Столи святого Йосипа » ( Tavole di San Giuseppe ).
У цей день в багатьох будинках накриваються величезні столи . Страви , звичайно ж , є традиційними місцевої кухні , від домашньої пасти до солодкої випічки . За традицією , на столі не повинно бути м ' яся . Велика увага приділяється числам . За стіл запрошують родичів або друзів сім ' ї , які в цей день уособлюють святих . Мінімальна кількість святих - 3 ( святий Йосип , Марія , немовля Ісус ), максимальне - 13 . Кількість « святих » обов ' язково має бути непарною . Для кожного святого готують 13 страв . Наприклад , якщо за столом збирається максимальна кількість запрошених « 13 », то страв буде 169 . Господарі за стіл не сідають і приготованих страв не їдять . Для них це - пожертва та милостиня .
День святого Джузеппе також знаменитий тим , що по всій Італії , особливо в маленьких містах , ввечері влаштовують факельні ходи , а потім розводять величезні багаття . Цей культ вогню , на думку деяких істориків , повертає нас до одного з найпоширеніших у Стародавньому Римі свят - свято непереможного сонця « sol invictus », символу перемоги весни над зимою .
Пізніше свято увійшло в християнський календар і стало асоціюватися з втечею Йосипа , Марії і немовляти Ісуса з Єгипту .
Взагалі різноманітні урочистості та святкування , які влаштовують в березні-квітні в честь приходу весни , були надзвичайно популярні в Європі ще за часів Середньовіччя . І першоквітневе свято всіх дурнів , безперечно , було найвеселішим з них .

1К вітня - « брехня всесвітня » стара добра приказка знайома всім ще зі шкільних років . Першоквітневе свято відзначають у Франції ( Poisson d ' Avril ) та Німеччини ( Aprilscherz ), в англомовних країнах ( April fool ' s day ), в Мексиці ( El Dia de los Inocentes ) і навіть в Індії ( Huli ). А в Італії свято проходить під знаком риби !

« Першоквітневу рибку » - Pesce d ' aprile , як і в усьому світі , італійці відзначають , жартами один над одним і різноманітними розіграшами . Так , на вулицях міста можна зустріти людину з акуратно приклеєним до спини папірцем у вигляді рибки . У цукерниці може несподівано з ' явитися сіль , а всі годинники в будинку будуть показувати час на годину раніше . На думку деяких дослідників , традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія , який відбувався на початку квітня , і в основі якого лежала легенда про викрадення богом підземного світу Аїдом доньки богині Деметри .
Одразу ж після весняного рівнодення
Afisha . it Весна 2017 4