Abdon 9/2018 Abdon 9_2018 | Page 21

S námahou ho ze sebe shodila a rozhlédla se . Wester se právě zvedal z křoví a oprašoval se od hlíny . Za ním se válela mrtvola s velkou dírou uprostřed hrudníku .
„ Myslím , že bychom se minimálně měli ujistit , že se jen tak nevzbudí , a někam je sklidit ,“ pronesl s chladnou profesionalitou v hlase . „ Neměli bychom je radši všechny zabít ?“ uvažovala Elena . „ Na to teď není čas ,“ ujistil ji . V tom sebou ale oba škubli , protože z ulice se ozvaly dva výstřely .
Mnoho věcí , které se poté děly , se dají těžko popsat .
Dva výstřely , které se rozlehly po celé ulici , pocházely od Hardyho , který vystřelil po Joeym , mladém upírovi . Ten se nechal zlákat voláním krve a vrhl se na Annu , i když to vůbec neměl v popisu práce . Hardy ho ale okamžitě složil dvěma ranami stříbrem do temene . Jeho obří bratr Vincent se za ním okamžitě vrhl , ale nestihl ho zastavit ani ublížit Anně . Ta už tam totiž nebyla . Hardy neotálel ani vteřinu , opustil své stanoviště a sbíhal schodiště po dvou . Vincent mezitím zjistil , že Joey se už nehne , a vydal skoro nelidský hrdelní zvuk . Hardy doběhl ven a začal po něm pálit . Už by tady měl být Redfield a jeho poskoci , pomyslel si , protože mu přišlo divné , že by je zvuky nepřilákaly . Všiml si , že se naštěstí z konce ulice blíží Elena a Wester . Několik kulek nepřítel schytal , ale jako by mu nevadily , místo toho , aby se skácel , se vrhl směrem na Hardyho . Kate se nechtěla prozradit , kdyby ji někdo od Redfielda viděl , a tak se stáhla a předstírala , že má strach z boje . Vincent je dokázal zaměstnat všechny . Byl velký a hromotluk , přesto byl i dost rychlý a dobře uhýbal ranám střelným i sečným . Navíc měl brutální sílu , takže když někoho z nich zasáhl , povalil ho při tom na zem . Náhle z levé strany ulice vyběhl upír . Kate poznala , že se jedná o Andyho , jednoho z mladších upírů . Překvapivě to nevypadalo , že by se hnal za hlukem boje , ale spíš jako by prchal . Když si všiml , co se děje , zastavil se . Zastavil se asi na vteřinu . Potom mu zezadu obrovské čelisti sklaply krk , ze kterého vystříkl pořádný proud krve , když protly tepnu .
Upíři jsou ale přece jenom o něco odolnější než lidé , proto se čelisti musely sevřít o trochu silněji , aby mu téměř odkrojily hlavu od těla .
Všichni strnuli a nechápali , co se děje .