Abdon 6/2018 Abdon 6_2018 | Page 10

Od toho času bola mojou rodinou moja partia . Žiadne problémy , hovorili sme len o hudbe a fete . V tom čase zakaždým , ako som sa dostala k nejakému prášku , tak som ho do seba hodila . Avšak , po 8
VLASTNÁ TVORBA Autor : Bianka Knutová

My deti zo stanice ZOO

Všetky moje peniaze som dávala na cigarety , aby som mohla chodiť s ostatnými fajčiť za roh školy . Chodila tam aj Júlia , ktorá si ma všimla a prijala ma ako kamošku . Pozvala ma k sebe a pili sme pivo .
Po pár dňoch priateľstva ma v škole začali uznávať . Bol to tvrdý a dlhý boj . Na učenie čas nebol . Júlia chodila do Domu stredu . Púšťali tam od štrnástich , no na Júlii si nik nevšimol , že má len trinásť . Matka mi kúpila podprsenku , začala som sa líčiť , a tak ma Júlia vzala so sebou do klubu . Keď sme tam prišli , chalani mali vodnú fajku . Netušila som , čo to je , vraj sa tým fajčí hašiš . Každý si potiahol , a keď bol rad na mne , odmietla som . Bolo mi trápne . Fajčili , bavili sa o muzike , ktorej som ja nerozumela . Skoro som však pochopila , o akú hudbu ide , a odvtedy počúvam len tú .
Z tej partie som veľmi chcela niekoho stretnúť , a pozvať ho k sebe . Iba tak , v inom zmysle ma nezaujímali , keďže som mala dvanásť , a dokonca som nemala ani menštruáciu . Podarilo sa . Thomas a Marcus prišli . Keď prišli , tvárila som sa sebavedomo . Pivo bolo drahé , tak sme kúpili len víno pre chudobných . Keď sme dopili , Thomas povedal , že má doma ešte trochu fetu . Vrátil sa s plátom rozdeleným na kúsky . Vytiahol drevenú rúrku , najprv vopchal tabak , potom zmiešal hašiš s tabakom , a ten dal na vrch . Stiahli sme žalúzie a v byte sa začali tvoriť oblaky dymu . Nebolo mi nič , absolútne . Bola som len trochu pripitá , ale to bolo z toho vína predtým . Ako sme sedeli , Marcus ma začal hladkať . Bolo mi horúco , strachom . Keď sa začal dotýkať mojich pŕs , vstala som , a odišla som ku gramofónu . Pri odchode sa ma opýtali , či pôjdem večer do Domu stredu , a ja som sa potešila , že medzi nich konečne patrím . Prišli sme a Marcus ma začal obchytkávať , počas pozerania filmu . Hneď , ako film skončil , som od neho odišla .
V partii sme spolu držali a uznávali sme sa navzájom . Nikto nerobil blbosti , skôr sme sa snažili byť nad vecou . Nevadil mi hašiš a nemala som problém si zapáliť už ani na verejnosti . Keď som nemala fet , pila som pivo alebo víno . Zvykla som byť stále opitá alebo zhúlená . Pomáhalo mi to . Škola ma nebavila , a z prospechu dvojkárky som skončila pri štvorkách a päťkách . Tiež som veľmi pochudla a takmer nič som nejedla , nohavice mi boli veľké , prepadnutá tvár ... ale mne sa to páčilo , pretože som sa viac a viac podobala ľuďom z partie . Thomas navrhol , či by som neskúsila LSD , súhlasila som . Dal mi kúsok cigaretového papiera , kde boli zabalené úlomky prášku . Hanbila som sa , tak som si to šla dať na záchod . Sedela som vo vlaku a myslela som , že sa zbláznim , šialené . Ľudia mali strašidelné tváre . Zdalo sa mi , že svetlá žiaria viac , namiesto stromov sú palmy , strop klesá nižšie , betónové stĺpy sa kolísali zo strany na stranu .

Od toho času bola mojou rodinou moja partia . Žiadne problémy , hovorili sme len o hudbe a fete . V tom čase zakaždým , ako som sa dostala k nejakému prášku , tak som ho do seba hodila . Avšak , po 8