4008397-PXL-Brochure-Aanbod scholen-09 | Page 42

SMART START
In je laatste jaar secundair zitten én ook al starten in het hoger onderwijs
Ook tijdens je studies secundair onderwijs kan je al starten aan Hogeschool PXL . Leerlingen in het laatste jaar van het secundair onderwijs die graag verder willen studeren , kunnen een slimme start nemen met ons aanbod van Smart Start @ PXL . Het maken van een studiekeuze is geen eenvoudige opdracht . Het aanbod aan studierichtingen in het hoger onderwijs is enorm groot en de hoeveelheid aan informatie nog groter . Om hun studiekeuze te verdiepen , geeft Hogeschool PXL laatstejaarsleerlingen de kans om reeds een aantal studiepunten op te nemen van een professionele bacheloropleiding naar keuze . Wanneer hij / zij geslaagd is voor een opleidingsonderdeel , wordt er een vrijstelling verleend wanneer hij / zij tijdens het volgende academiejaar zich inschrijft voor die opleiding .
Met Smart Start @ PXL willen we de overgang en afstand tussen het secundair en het hoger onderwijs verkleinen . Je kan al eens kennismaken met de hogeschoolcultuur en de zelfstandigheid die van je verwacht wordt :
• Je laten kennismaken met de inhoud van een opleidingsonderdeel dat representatief is voor de opleiding die je nadien kan aanvatten .
• Je laten kennismaken met de wijze van les geven en de manier van examineren in het hoger onderwijs .
• Je ondersteunen in het maken van een goed onderbouwde en doordachte studiekeuze .
• Je een extra uitdaging aanbieden die je het volgende academiejaar een vrijstelling kan opleveren .
• Je zo goed mogelijk voorbereiden op studies in het hoger onderwijs .
• Je laten kennismaken met het studentenleven .
Doelgroep : Smart Start @ PXL richt zich op leerlingen die in het laatste jaar secundair onderwijs zitten en in de toekomst graag willen verder studeren , die een goede voorbereiding willen op het hoger onderwijs en eventueel al een belangstelling hebben in een bepaalde opleiding . Tot die leerlingen die nood hebben aan een uitdaging / verdieping en dit ook haalbaar achten naast hun huidige studie . Ook secundaire scholen die belangstelling hebben in dit project , kunnen met ons contact opnemen .
Datum : Het volledige aanbod van zowel de opleidingsonderdelen die gevolgd kunnen worden als het voortraject is terug te vinden op de website : www . pxl . be / smartstart
Naast het volgen van een opleidingsonderdeel kan je ook bij ons terecht voor een voortraject . Hierin bieden verschillende sessie aan die je afzonderlijk kan volgen .
Deze sessies zijn :
• Sessie 1 : Kennismaking met het hoger onderwijs en met Hogeschool PXL - dinsdag 12 november 2024 van 17u tot 19u .
• Sessie 2 : Tips & tricks bij jouw studiekeuze - woensdag 15 januari 2025 van 17u tot 19u .
• Sessie 3 : Leer jezelf en je talenten in kaart brengen - donderdag 13 februari 2025 van 17u tot 19u .
• Sessie 4 : Studievaardigheden in het hoger onderwijs , deel 1 - donderdag 27 februari 2025 van 17u tot 19u .
• Sessie 5 : Studievaardigheden in het hoger onderwijs , deel 2 - dinsdag 11 maart 2025 van 17u tot 19u .
Locatie : PXL-NeXT - Elfde-Liniestraat 23a ( gebouw D ) - 3500 Hasselt
Contact & inschrijven : Voor al je vragen of meer informatie over het aanbod , infosessies , inschrijving , studiekeuze , … kan je terecht op :
+ 32 11 77 58 02
SmartStart @ pxl . be www . pxl . be / smartstart
Samenwerking met 7 de leerjaar gericht op het hoger onderwijs
Hebben jullie een naamloos leerjaar of wensen jullie dit in de komende jaren in te richten ?
We willen graag onze expertise met jullie delen en mee rond de tafel zitten . We bekijken dan heel concreet de opleidingsspecifieke begincompetenties en geven samen vorm aan het nieuwe aanbod voor leerlingen uit het naamloos leerjaar .
Meer informatie en contact : Anneke Jeurissen ,
+ 32 475 42 60 45 anneke . jeurissen @ pxl . be
42 | Aanbod voor leerkrachten en leerlingen